Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2018/19

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Weselak
Marcin Weselak
(Budsar)
29,40
1. Liga - Punkty
Modrzyński
Jakub Modrzyński
(Gwiezdno Flota)
24,75
1. Liga - Asysty
Kucharczyk
Tomasz Kucharczyk
(Drim Tim)
6,43
1. Liga - Zbiorki
Weselak
Marcin Weselak
(Budsar)
13,36

Aktualności

Zmiany w 2 lidze i turniej kwalifikacyjny

30-08-2008 9:50 | Berdyk

logo

Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych drużyn, organizaator RALK Ruda Śląska postanowił zwiększyć maksyamlną liczbę drużyn w 2 lidze RALK do 14. Dlatego do rozgrywek w nowym sezonie zostanie przyjętych 5 nowych zespołów, wyłonionych w turnieju kwalifikacyjnym.

 

Powiększenie 2 ligi wiąże się z jej reorganizacją. Zespoły zostana podzielone na dwie grupy po 7 zespołów każda. Rozgrywki w tych grupach będą prowadzone dwuetapowo. W pierwszym etapie systemem każdy z każdym w dwóch rundach jako sezon zasadniczy, oraz w drugim etapie poprzez Play-off do dwóchzwycięstw systemem łączonym dla obu grup 2 ligi RALK. Do fazy play-off zakwalifikują się zespoły, które zajmą 4 pierwsze miejsca w swoich grupach 2 ligi.

Rozstawienie zespołów przed faza playoff będzie następujące:

 

  • 1 zespół grupy A z 4 zespołem grupy B
  • 2 zespół grupy B z 3 zespołem grupy A
  • 2 zespół grupy A z 3 zespołem grupy B
  • 1 zespół grupy B z 4 zespołem grupy A

 

Zespoł, który wywalczy mistrzostwo 2 ligi awansuje bezpośrednio do ligi pierwszej natomaist vicemistrz rozegra baraż (mecz i rewanż) z przedostatnim zespołem 1 ligi po sezonie zasadniczym tej ligi.

 

Turniej kwalifikacyjny zosdtanie rozegrany z udziałem tylko zespołow nowozgłoszonych, a sa to:

 

  1. Bujaka Jamajka Bytom (NOWY)
  2. NERDS Ruda Śląska (NOWY)
  3. KRS TKKF Jastrząb Chorzów (NOWY)
  4. Lech Jan Usługi Budowlane Zabrze (NOWY)
  5. Elekticne Mordulce Katowice (NOWY)
  6. Basket Team Katowice (NOWY)

Zespoły zostaną podzielone na 2 grupy wg losowania, które zostanie przeprowadzone na spotkaniu organizacyjnym.
Termin rozegrania turnieju kwalifikacyjnego planowany jest na 7 września 2008.
Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym wewnątrz grup kwalifikacyjnych.
Ilość bądź skład drużyn zakwalifikowanych do turnieju może ulec zmianie, w przypadku, braku potwierdzeń udziału od zespołów niekwalifikowanych do tego turnieju.
Turniej może zostać również odwołany, gdy liczba potwierdzeń udziału w rozgrywkach spadnie  poniżej 27.
Terminarz rozegrania turnieju kwalifikacyjnego:


Grupa A: A1, A2, A3
Grupa B: B1, B2, B3


2008-09-07 9:00 A1 – A2
2008-09-07 10:30 B1 – B2
2008-09-07 12:00 A1 - A3
2008-09-07 13:30 B1 – B3
2008-09-07 15:00 A3 – A2
2008-09-07 16:30 B3 – B2
2008-09-07 19:00 3 miejsce grupa A – 3 miejsce grupa B (istnieje możliwość rozegrania spotkania o wcześniejszej godzinie po zakończeniu poprzedniego spotkania za obopólną zgoda obu drużyn)

 

Prawo gry w rozgrywkach 2 ligi RALK uzyska 5 zespołów, zwycięzcy grup, zespoły z 2 miejsc obu grup kwalifikacyjnych oraz zwycięski zespół meczu pomiędzy zespołami, które zajmą 3 miejsca w swoich grupach kwalifikacyjnych.

Komentarze

Kurian | 31-08-2008 9:59 | bzf50.internetdsl.tpnet.pl
Komentarz został zablokowany przez moderatorów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota62:61Green Peaswięcej»
(19-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 2
:
Budsar88:82Drim Timwięcej»
(19-05-2019 15:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas77:69Gwiezdno Flotawięcej»
(18-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
:
Drim Tim76:85Budsarwięcej»
(18-05-2019 15:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
2. Liga - o miejsce 3:
Wielka Kiść 73:61Piaśnikiwięcej»
(11-05-2019 14:30)
RALK — Finały
Spotkania 2
:
Longman64:51Zrywwięcej»
(11-05-2019 16:00)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
2. Liga - o miejsce 3:
Piaśniki56:55Wielka Kiść więcej»
(28-04-2019 11:40)
RALK — Finały
Spotkania 3
1. Liga - Finał:
Drim Tim64:73Demonswięcej»
(21-05-2017 17:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota73:69Green Peaswięcej»
(20-05-2017 16:00)
RALK — Finały
Spotkania 2
1. Liga - Finał:
Demons61:55Drim Timwięcej»
(20-05-2017 17:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas51:54Gwiezdno Flotawięcej»
(14-05-2017 13:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
1. Liga - Finał:
Drim Tim66:65Demonswięcej»
(14-05-2017 14:30)