Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2023/24

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1 Liga - Eval
Brak zdjęcia
Wojciech Szpyrka
(Wściekłe Psy)
33,67
1 Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Marcin Salomonik
(Hica)
28,75
1 Liga - Asysty
Moralewicz
Michał Moralewicz
(Budsar)
5,92
1 Liga - Zbiorki
Brak zdjęcia
Marcin Salomonik
(Hica)
12,50

Aktualności

Zapisy na sezon 2022/23 zakończone!

07-09-2022 18:56 | Skubis

logo

Tegoroczne zapisy do ligi przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż do RALKu na sezon 2022/23 zgłosiło się aż 27 drużyn! W I lidze zagra 12 zespołów, zaś w II lidze 10. W związku z ograniczoną liczbą miejsc zostanie przeprowadzony turniej kwalifikacyjny.

 

Do I ligi zgłosiły się wszystkie drużyny, które miały prawo w niej zagrać, czyli:

1. Rybnik Team

2. Gwiezdno Flota

3. Monsters Będzin

4. Hica Ruda Śląska

5. Atomic Sosnowiec

6. Se Gramy

7. Energiczni

8. Piaśniki Magic Balls

9. Dobermany Tychy

10. Green Peas

11. Budsar Zabrze

12. Wściekłe Psy

 

W II lidze na ten moment pewne miejsce mają drużyny, które w ubiegłym sezonie spadły z wyższej ligi:

1. Wataha

2. Zryw Siemianowice

3. Olimpia Basket

4. Dazynt Team

 

Ponadto w kwalifikacjach wystąpią grające w ubiegłym sezonie cztery drużyny:

1. Bociany Manhattan

2. Asy Śląska

3. Szpotloki

4. Pepega Squad

 

W turnieju zagrają również nowo zgłoszone drużyny:

1. 77 Basketball Academy

2. Basket Czerwionka

3. Będzin Basket Zamkowe

4. Dziki z Ligoty

5. Ermewa

6. New York Bricks

7. Wielka Kiść

 

Kwalifikacje zostaną rozegrane w terminie 17-18.09.2022, a cała liga ruszy tydzień później 24.09.2022. Zebranie organizacyjne jest planowane na 19.09.2022 (poniedziałek) na godzinę 19:00. Poniżej po krótce informacje o turnieju kwalifikacyjnym. Kapitanowie zainteresowanych drużyn otrzymali na maila bardziej szczegółowe informacje organizacyjne.

 

 

System turnieju kwalifikacyjnego:

- Podział na trzy grupy: A – 4 drużyny, B – 3 drużyny, C – 4 drużyny

- Z każdej grupy do ligi dostaną się po 2 zespoły

- W grupach zagra każdy z każdym

- Mecze 4x7 minut

- Grupy zostaną rozlosowane na relacji na żywo na Facebooku RALKu (08.09 w godzinach popołudniowych)

- Rozstawienie drużyn grających w zeszłym roku: Grupa A – Szpotloki, Grupa B – Bociany Manhattan, Grupa C – Asy Śląska

 

Grupa A: 17.09 (sobota) 9:00 -14:00

Grupa B: 17.09 (sobota) 14:30 – 17:00

Grupa C: 18.09 (niedziela) 9:00 – 14:00

 

Drużyny biorące udział w kwalifikacjach, które dostaną się do ligi będą miały czas do 23.09.2022 na opłacenie wpisowego (pierwszy komunikat zakładał datę 18.09).

 

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — Finały
Spotkania 2
O 1. miejsce:
Gwiezdno Flota47:61Rybnik Teamwięcej»
(11-05-2024 13:00)
O 3. miejsce:
Dobermany20:0Budsarwięcej»
(11-05-2024)
Spotkania 1
O 1. miejsce:
Rybnik Team75:67Gwiezdno Flotawięcej»
(20-04-2024 14:20)
O 3. miejsce:
Budsar0:20Dobermanywięcej»
(20-04-2024 13:00)
RALK — Finały
Spotkania 3
O 1. miejsce:
Dobermany64:42Rybnik Teamwięcej»
(06-05-2023 13:20)
Spotkania 2
Rybnik Team64:52Dobermanywięcej»
(29-04-2023 13:20)
O 3. miejsce:
Gwiezdno Flota62:68Monstarswięcej»
(29-04-2023 12:00)
Spotkania 1
O 1. miejsce:
Dobermany69:57Rybnik Teamwięcej»
(22-04-2023 13:20)
O 3. miejsce:
Monstars59:38Gwiezdno Flotawięcej»
(22-04-2023 12:00)