Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2018/19

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Weselak
Marcin Weselak
(Budsar)
29,40
1. Liga - Punkty
Modrzyński
Jakub Modrzyński
(Gwiezdno Flota)
24,75
1. Liga - Asysty
Kucharczyk
Tomasz Kucharczyk
(Drim Tim)
6,43
1. Liga - Zbiorki
Weselak
Marcin Weselak
(Budsar)
13,36

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Wyszarpane zwycięstwo, pokaz zespołowej obrony i łyżka dziegciu.

08-05-2017 15:20 | Benek

Okiem Statysty(ka) Wyszarpane zwycięstwo, pokaz zespołowej obrony i łyżka dziegciu.
Zapraszam na przegląd tego co się działo w miniony weekend w hali rudzkiego MOSiR-u. Ponownie w podwójnej formie, czyli nie tylko pisemnej, ale i na skróty niedzielnych meczów, które przygotował Tomek Chrząstek.
 
1. Początek finału II ligi pomiędzy Jaworznem i Monstars wyglądał tak, że panowie z przeciwnych ławek spierali się, który zespół w głupszy sposób gubi piłkę.
2. Po 5 minutach gry, obie drużyny miały łącznie 7 punktów i 8 strat.
3. Generalnie gdyby ktoś wpadł na I połowę popatrzeć, kto będzie nowym I-ligowcem, mógłby się złapać głowę. Jak ładnie powiedział Tomek Kucharczyk, czasem zdarzają się mecze z małą ilością punktów, ale fajnie się to mimo wszystko ogląda. Tutaj niestety tego nie było.
4. II połowa to już zupełnie inna historia... Gracze obu drużyn widocznie potrzebowali trochę czasu, żeby złapać odrobinę luzu.
5. Tym razem Michał Błaszkiewicz nie tylko trafiał, ale wręcz trzymał Monstars na powierzchni. A zatonąć nie byłoby trudno, kiedy wśród rywali 5-6 graczy zaczęło punktować.
6. Niestety dla Będzinian, za każdym razem kiedy mieli już rywali w zasięgu jednego posiadania, Jaworzno trafiało jakąś mniej (Przemek Pazoła) lub bardziej (Grzesiu Remin i Łukasz Urbaś) oczywistą trójkę.
7. Dodatkowo ekipa z pogranicza województw zdominowała walkę pod tablicami. Nie pamiętam kiedy Monstars poprzednio zdobyli tak mało punktów z pomalowanego.
8. Supersonics wjechali w Longmanów jak dzik w żołędzie. Dużo krzyku, biegania... Pary starczyło im jednak na jeszcze mnie czasu niż Anthonemu Joshule w V rundzie walki z Kliczko. Efekt był taki, że po zdobyciu 8 punktów w 1,5 minuty, przez następne 7 nie zdobyli nic.
9. Nową energię drużynie z Sosnowca dali rezerwowi. Kapitalny fragment gry Przemka Syczowskiego, praca po obu stronach parkietu Sebastiana Czepczora plus tradycyjnie dobra gra Michała Brody, dały ich drużynie 10 punktowe prowadzenie.
10. W II połowie Supersonics rozkręcili się na dobre, ale nie potrafili odjechać rywalom na +20. Przeszkodziły im w tym trójki tercetu Koźmiński-Szczerek-Świercz.
11. Mimo wszystko, patrząc na grę ekipy z Sosnowca, w głowie układałem już sobie zdania o tym jak chętnie zobaczę ich w barażu z Budsarem. No i się pospieszyłem...
12. Nie po raz pierwszy pokazali bowiem, że brakuje im takiego instynktu zabójcy i szybko zadowalają się niewielkim prowadzeniem. W sezonie zasadniczym mogło to jeszcze przejść bezkarnie, ale w play off granym systemem mecz-rewanż liczy się każdy punkt.
13. Longmani w IV kwarcie mozolnie odrabiali punkt po punkcie, aż na 1,8 s przed końcem nieprawdopodobna trójka Jarka Urycha pozwoliła zmniejszyć straty do ledwie 5 oczek przed rewanżem.
14. Duży szacunek dla ekipy z Katowic, że przy takich problemach ze składem ciągle dają radę.
15. Zamiast zapisywać sobie co się działo w I kwarcie decydującego starcia pomiędzy Gwiezdną Flotą a Rybnik Team, patrzyłem na parkiet i bałem się oderwać wzrok. Kawał koszykówki, popartej walką o każdy centymetr parkietu. Asysty Adama Pierchały i Karola Kupczaka, skuteczne akcje Przemka Bednarka, na które momentalnie trójkami odpowiadali Dawid Kuczera i Michał Przybyła. Chciałbym tak zawsze!
16. II kwartę Rudzianie całkowicie złożyli w ręce Kuby Modrzyńskiego. Jego 9 punktów wystarczyło, by po 20 minutach gry tracić do rywali tylko 1 oczko.
17. Rybnik grał bardziej zespołowo i korzystał z szerokiej ławki rezerwowych. Maciek Kozieł znowu dołożył swoje trzy grosze do dorobku zespołu, a na dystansie przełamał się w końcu Adam Pierchała. Nie bez znaczenia był także fakt, że ten ostatni swoją aktywną grą, wymusił szybko 3 faule Michała Przybyły.
18. Rewelacyjna skuteczność na linii rzutów osobistych Przemka Bednarka i Adama Pierchały, pozwoliła Rybnikowi na dołożenie kolejnych 3 oczek do przewagi.
19. W najtrudniejszym momencie IV kwarty, kiedy przewaga drużyny Tomka Gołysza niebezpiecznie się powiększała, Gwiezdną Flotę za uszy wyciągnął Michał Przybyła, zdobywając w minutę 8 punktów.
20. Po kolejnych punktach tego zawodnika na 3:30 przed końcem na tablicy był wynik 59:60, a minutę później po kontrze Modrzyńskiego, Gwiezdno Flota prowadziła 61:60.
21. Kolejne nerwowe, nieudane akcje Rybnika dały szansę Rudzianom na następne łatwe punkty. Tym razem szybki atak po własnym przechwycie wykończył Kamil Lato.
22. Kolejne dwie straty Bartka Polnika i Kuba Modrzyński wykorzystując jeden osobisty przypieczętował awans Gwiezdnej do półfinału.
23. Gdyby w Wikipedii było hasło „Wyszarpać zwycięstwo” to powinno je ilustrować zdjęcie drużyny z Rudy Śląskiej.
24. Dla mnie odpadnięcie Rybnika to absolutna sensacja, ale w końcówce ewidentnie zabrakło jednego lidera, który wziąłby ciężar gry na siebie. Było za to nerwowe patrzenie się jeden na drugiego.
25. Początek rewanżowego, finałowego starcia II ligi był kopią tego sobotniego...
26. Po I kwarcie obie drużyny miały na koncie łącznie15 punktów i 16 strat. Dramat.
27. W wiele rzeczy bym uwierzył, ale nie w to, że tak może wyglądać finał między tymi zespołami.
28. Nie chcę się znęcać, ale Mostars i Jaworzno chyba dawno nie mieli tak słabego dnia. Po 30 minutach mieli łącznie 21 celnych rzutów z gry i 26 strat. Do tego 27% skuteczności... Ehhh...
29. Wszystko wydawało się takie pchane i na siłę. Do innej gry przyzwyczaili nas zwłaszcza gracze z pogranicza województw. Na pierwszą fajną ułożoną akcję na strefę czekaliśmy do 36 minuty, kiedy Grzegorz Remin dostał piłkę „na grzybie” i podał do Michała Winklera, który zdobył punkty.
30. Paradoks polegał na tym, że przez 9 minut IV kwarty były to jedyne punkty jakie zdobyli.
31. No dobra, dość znęcania się... „Zwycięzców się nie sądzi” „To była łyżka dziegciu w beczce miodu, jakim był dla nich ten sezon” „Cel uświęca środki” bla bla bla... Tak naprawdę cieszę się, że Jaworzno wraca tam gdzie ich miejsce. Moja radość jest tym większa, że już wiem, że wzmocnienia na I ligę będą konkretne. Gratulacje!
32. Jedynym, który się cieszył z takiego, a nie innego przebiegu mógł być Tomek Chrząstek. Miał mniej akcji do wycinania :) Skrót tego co się działo możecie zobaczyć TUTAJ.
33. Michał Broda zrobił wiele, żeby Supersonics dobrze weszli w rewanżowe starcie z Longmanami. 10 punktów zdobyte w pierwszych 10 minutach dało jego zespołowi mały handicap.
34. Kolejny raz kapitalną zmianę dał Sebastian Czepczor. Jego 9 oczek w II kwarcie pozwoliło ekipie z Sosnowca odskoczyć na bezpieczne 13 punktów.
35. Tym razem Supersonic pozostali skoncentrowani do końca. Dobra, zespołowa obrona i kolejne trójki Michała Brody w zupełności wystarczyły by utrzymywać bezpieczny dystans do rywali.
36. Jestem bardzo ciekaw barażowej konfrontacji ekipy z Sosnowca z Budsarem. Myślę, że może być to całkiem dobre, wyrównane zestawienie. Czekam!
37. Gdyby gracze z Zabrza chcieli podejrzeć z kim przyjdzie im się zmierzyć to tutaj mogą sobie zobaczyć skrót meczu <KLIK>
38. Pierwsze półfinałowe starcie Green Peas-Drim Tim to typowy przykład meczu, o którym pisałem nieco wyżej. Mało punktów, ale oglądało się bardzo dobrze. Obie ekipy mocno skupiły się bronieniu dostępu do własnego kosza i na boisku było naprawdę mało miejsca do gry.
39. W II kwarcie powoli zaczęła się uwidaczniać przewaga Green Peas. Pod koszem dysponowali ruchliwszymi zawodnikami, którzy robili przewagę w pomalowanym, zaś Karol Chamera i Marcin Hiltawski trafili po trójce. Niby to tylko dwa takie celne rzuty w 20 minut, ale to tak o całe dwa więcej od Drim Timu (0/6).
40. 7 punktów Kuby Nowrotka i trójka Kuby Hirsza pozwoliły drużynie z Rudy Śląskiej w 4 minuty dojść rywali na początku III kwarty.
41. Green Peas kompletnie stanęli, po 5 minutach z totalnego chaosu wyciągnęła ich dopiero trójka Marka Paleja.
42. IV kwartę od przestoju zaczęli tym razem gracze Drim Timu. Przez 4:20 nie dali rady zdobyć żadnych punktów, rosła też ich nieskuteczność z linii osobistych (2/10 w tym momencie). „Groszki” jednak wykorzystały niemoc rywali do wyjścia na zaledwie 3-punktowe prowadzenie.
43. Z trudem wywalczona minimalna przewaga szybko zniknęła, kiedy najpierw trafił Paweł Nowrotek, a później przechwyt i dwa punkty z kontry dołożył Szymon Kampa (44:45).
44. W obu zespołach trwały nerwowe poszukiwania gracza, który weźmie na siebie odpowiedzialność w końcówce. Do 1:17 przed końcem oba zespoły punkty zdobywały jedynie po osobistych. Wtedy kolejnym skutecznym wejściem popisał się Paweł Nowrotek (45:49). 14 sekund później tym samym odpowiedział Marcin Bartecki.
45. 40 sekund przed końcem Drim Tim zmarnował kolejne osobiste (tym razem dwa pudła Jacka Bywalca), a Karol Chamera miał szansę na akcję 2+1, ale także nie wytrzymał ciśnienia na linii (49:49). Chwilę później ten sam zawodnik faulował Kubę Hirsza, który dla odmiany wykorzystał obie szanse (49:51). Green Peas wzięli czas, po którym wykorzystali ostatnie 4,7 sekundy na wypracowanie sobie dobrej pozycji do rzutu. Ta sztuka im się udała, niestety dla nich Karol Chamera przestrzelił z dystansu.
46. Polecam skrót meczu <KLIK>
47. O tym ile energii kosztował Gwiezdną Flotę sobotni ćwierćfinał z Rybnikiem, mogliśmy się przekonać już na początku starcia z Demonami. Z pierwszych 9 posiadań, 5 zakończyło się stratami, a z 4 oddanych rzutów, 2 zgasły w drodze do kosza, jak północnokoreańska rakieta dalekiego zasięgu.
48. Demony niemoc rywali wykorzystały dość przeciętnie. Podstawowym problem polegał na tym, że kompletnie nie działała ich najlepsza broń, czyli rzut z dystansu. Dawno nie zaczęli meczu od 0/6 w tym elemencie gry.
49. Co się odwlecze to nie uciecze... W II części gry Łukasz Adamczyk trafił zza łuku 3 razy, Artur Bubel dołożył kolejne i przewaga szybko poszła w górę.
50. Kiedy dobrą zmianę dał jeszcze Arek Byrczek dystans wzrósł do 19 oczek.
51. W III kwarcie zadowolone z prowadzenia Demony nieco rozluźniły szyki, co świetnie wykorzystał Kuba Modrzyński. Jego 10 punktów pozwoliło zniwelować straty do 11 przed ostatnią częścią gry.
52. Ekipa z Dąbrowy najwidoczniej chciała się sprawdzić w sytuacji stresowej, bo przez pierwsze 5 minut IV kwarty nie zdobyli choćby punktu. Po celnym osobistym Michała Przybyły na tablicy pojawił się wynik 47:41.
53. Demony miały sporo szczęścia, że rywale zmarnowali kilka prostych pozycji do rzuty, a o odrobinę spokoju postarał Przemek Hauzer zaliczając 2+1.
54. Gracze Gwiezdnej najwyraźniej sięgnęli do jakichś głębokich rezerw energii, bo tercet Białdyga-Przybyła-Swoboda ponownie zmniejszył straty do 6 oczek na 2 minuty przed końcem.
55. Było to jednak wszystko na co tego dnia było stać drużynę z Rudy Śląskiej. Rywale nie marnowali okazji na linii rzutów wolnych i spokojnie dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.
56. Również z tego meczu Tomek Chrząstek przygotował obszerny skrót
 
Marcin Bębenek

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota62:61Green Peaswięcej»
(19-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 2
:
Budsar88:82Drim Timwięcej»
(19-05-2019 15:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas77:69Gwiezdno Flotawięcej»
(18-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
:
Drim Tim76:85Budsarwięcej»
(18-05-2019 15:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
2. Liga - o miejsce 3:
Wielka Kiść 73:61Piaśnikiwięcej»
(11-05-2019 14:30)
RALK — Finały
Spotkania 2
:
Longman64:51Zrywwięcej»
(11-05-2019 16:00)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
2. Liga - o miejsce 3:
Piaśniki56:55Wielka Kiść więcej»
(28-04-2019 11:40)
RALK — Finały
Spotkania 3
1. Liga - Finał:
Drim Tim64:73Demonswięcej»
(21-05-2017 17:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota73:69Green Peaswięcej»
(20-05-2017 16:00)
RALK — Finały
Spotkania 2
1. Liga - Finał:
Demons61:55Drim Timwięcej»
(20-05-2017 17:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas51:54Gwiezdno Flotawięcej»
(14-05-2017 13:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
1. Liga - Finał:
Drim Tim66:65Demonswięcej»
(14-05-2017 14:30)