Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2019/20

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Brak zdjęcia
Maciej Soehrich
(Budsar)
27,47
1. Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Grzegorz Podulka
(Budsar)
27,00
1. Liga - Asysty
Brak zdjęcia
Michał Moralewicz
(Budsar)
9,73
1. Liga - Zbiorki
Brak zdjęcia
Grzegorz Zawierucha
(Demons)
11,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka XX, Longmani trzymają karty wstępu.

17-04-2013 18:41 | Benek

Okiem Statysty(ka) Kolejka XX, Longmani trzymają karty wstępu.

 

Rzadko się zdarza, żeby w niedzielę było ciężko wejść do klubu. Nie często zdarza się, żeby w tym dniu przy wejściu stała grupa dużych facetów, która zdecydowanym głosem mówi: „ty się nie nadajesz, wróć za rok!”. Tak właśnie jest w tej chwili w RALK. Ekskluzywny klub nazywa się „Play off”, a na bramce strzegącej dostępu do niego stanęli gracze Longmanów.

„Najgorsi” są zawsze ci, którym na niczym już nie zależy, nie mają nic do stracenia, ani do zyskania. Tacy nie kalkulują, jak mówią nie to nie i robią swoje. Tak się złożyło, że w ostatnich czterech kolejkach sezonu zasadniczego, każdy z trzech kandydatów do ostatnich dwóch miejsc w play off, musi zagrać z Longmanami. Ci ostatni jak wiadomo mają pewny baraż, mogą tylko zamienić się miejscami z TG Team i ewentualnie trafić na trzecią, a nie drugą drużynę II ligi. Mogliby olać resztę meczów do końca sezonu i czekać na dwumecz o być albo nie być. Wybrali jednak inną drogę. Są niepokonani od czterech meczów, a na rozkładzie mają między innymi One Move Basket i Antidotum, co obu drużynom mocno skomplikowało walkę o play off. Żeby było śmieszniej ekipa z Katowic w ostatniej kolejce zagra z Sport Rebel, więc dla graczy z Bytomia lepiej będzie jeśli awans do „ósemki” zapewnią sobie już za tydzień w starciu z OMB. W przeciwnym wypadku będą musieli się mocno postarać, żeby nie zadziałało prawo serii. Longmanom zaś życzę, żeby w barażach udowodnili, że ich miejsce jest w I lidze. Zresztą mam przeczucie graniczące z pewnością, że gdyby od początku sezonu w zespole był Koźmiński to mieliby teraz na koncie kilka zwycięstw więcej i też walczyliby o miejsce w play off. Mam nadzieję, że na dwumecz z drugą bądź trzecią drużyną II ligi stawią się w możliwie najsilniejszym składzie i uda im się zmobilizować nawet Wawrowskiego. Powodzenia!

Tak czy siak walka o ostatnie miejsca w play off to jedyne czym mogę się pasjonować teraz w I lidze. Pewnie część drużyn ma swoje typy na kogo woleliby nie wpaść w I rundzie play off, jednak mi się to wydaje obojętne. Jakiej ósemki bym nie zostawił to i tak wychodzi na to, że każdy może wygrać z każdym. Nie ma co ukrywać, czekam na ostatnie mecze Sport Rebel, OMB i Antidotum, a potem już – jak mawia Krzysiek Pyzik – czas oddzielania ziarna od plew.

Zanim to jednak nastąpi w sobotę Rudzka Amatorska Liga Koszykówki znowu będzie miała swoje święto. Mimo trudnych czasów rudzki MOSiR po raz trzeci z rzędu zorganizuje Mecz Gwiazd. Jak w naszym wykonaniu wygląda taka impreza, wszyscy mogli się przekonać w poprzednich latach. Mam nadzieję, że w tym roku wypadnie podobnie. Tym bardziej, że postanowiliśmy zachować formułę, która sprawdziła się w w zeszłym sezonie, czyli zawodnicy zostali podzieleni na Północ i Południe. Nie zabraknie też konkursu rzutów zza lini 6,75 oraz drobnej uciechy dla publiczności. Kilka wybranych osób znowu będzie próbować trafić z połowy boiska, a nagrodą będzie tym razem tablet. Także warto wpaść w najbliższą sobotę na godzinę 15:30 do hali Fryna Square Garden by obejrzeć popisy czołowych graczy RALK. Serdecznie zapraszam! :-)

A oto składy, które wybraliśmy do spółki z głosującymi na Fecabooku:

Północ:

Mateusz Zarychta (Sport Rebel)

Artur Lewicki (ALTA)

Krzysztof Krajewski (Budsar)

Waldek Bastek (KTK)

Jan Kupczyk (Killa Bees)

Arkadiusz Byrczek (ALTA)

Maciej Balcerzak (OMB)

Marek Mandowski (Budsar)

Marcin Malcherczyk (Budsar)

Adrian Kupka (OMB)

Grzegorz Boczula (Wielka Kiść)

Południe:

Szymon Żymła (Gwiezdno Flota)

Paweł Nowrotek (Drim Tim)

Karol Chamera (Green Peas)

Łukasz Celiński (Mode Kociki)

Przemek Bednarek (Rybnik Team)

Adam Marchacz (Drim Tim)

Adam Janus (Mode Kociki)

Tomasz Cichoń (ZGP)

Ksawery Fojcik (Rybnik Team)

Krzysztof Kręglicki (P&G)

Robert Białkowski (Hard Plast)

 

Sobota – 15:30 – Fryna Square Garden!!!

 

Piątka kolejki I ligi:

Marcin Bartecki (Green Peas) 6 pkt, 10 zb, 15 as – rekord asyst w I lidze w tym sezonie. Do tego tylko 3 straty, świetny mecz Marcina.

 

Robert Rojek (Hard Plast) 15 pkt, 7 zb, 3 przech, 8 as – przerwa dobrze mu zrobiła. Nie wiem nad czym w tym czasie pracował, ale efekt końcowy bardzo mi odpowiada. Za chwile zaczną się najważniejsze mecze w sezonie i ekipa z Tychów będzie go potrzebowała właśnie w takiej dyspozycji.

 

Jarosław Koźmiński (Longman) 16 pkt, 8 zb, 2 przech, 6 as – rozegrał się na dobre po powrocie do RALK. Jego wpływ na postawę całej drużyny jest nieoceniony.

 

Mariusz Soja (ALTA) 24 pkt, 3 b, 2 przech – jego 12 punktów w pierwszych 6 minutach meczu miało ogromne znaczenie. Dzięki nim cały zespół szybko załapał luz i nastąpił szybki odjazd rywalom.

 

Adam Marchacz (Drim Tim) 15 pkt, 7 zb – 7/7 z gry... W tym trójka... Przeciwko „Krajanowi” i Markowi... Ulala...

 

Wisienka na torcie: Krzysztof Horzombek (Green Peas) – 15 pkt, (6/6 za 2), 5 zb i 5 bl! oto staty rezerwowego „Groszka”.

 

Na plus:

Longman Boys – 4 (słownie: czwarte) zwycięstwo z rzędu! Kto by pomyślał, że to oni będą rozdawać karty w walce o play off...

 

ALTA – kapitalne otwarcie w meczu z Antidotum, kiedy swobodnie korzystali z wszystkich przewag, które mieli nad rywalem. No i przełamał się Soja oraz Lewicki, dobrze to wróży.

 

Na minus:

Antidotum – po tak doświadczonych graczach nie spodziewałbym się takiego bałaganu w obronie.

 

One Move Basket – wygląda to tak jakby chcieli mięć 9 miejsce i szybciej udać się na wakacje...

 

Piątka kolejki II ligi:

Mateusz Zieliński (Killa Bees) 20 pkt, 4 zb, 3 as – świetnie wprowadził się do zespołu z Piekar, szkoda, że grał od początku sezonu. Lubię sprytnych graczy na pozycji nr 1 w dodatku z niezłym repertuarem zagrań w ataku.

 

Rafał Janik (Wielka Kiść) 21 pkt (5/7 za 3), 3 przech, 2 as – jak to zgrabnie ujął kiedyś Michał Globisz: „Nawet kura pierdnie raz w roku.” ;-) a tak już całkiem serio to cieszę się, że Rafał w końcu się przełamał. Do trafienia poprzednich 5 rzutów z dystansu potrzebował 6 meczów i 27 rzutów... Oby teraz już poszło.

 

Ksawery Fojcik (Rybnik Team) 33 pkt, 8 zb, 5 as – profesor w najlepszym wydaniu. 6/6 z dystansu, w tym większość w III kwarcie. Kiedy na luzie trafił taką z 8 metrów, rywalom odechciało się wszystkiego.

 

Marek Miądowicz (Killa Bees) 26 pkt, 12 zb, 3 as – nieźle się odegrał za słabszy mecz w poprzedniej kolejce. Zdominował Jacka Cieślaka.

 

Marek Kaczmarek/Wiesław Dziubak (Rybnik Team) 27 pkt, 17 zb, 7 as – nie dość, że wybiegali 40 minut, to jeszcze wydatnie przyczynili sie do zwycięstwa nad Gwiezdną Flotą. Podziwiam, na prawdę!

 

 

Wisienka na torcie: Wiktor Wierzbicki (Killa Bees) – w cieniu bardziej rozpoznawalnych kolegów rozgrywa na prawdę bardzo udany sezon. Tylko kolegów niech poprosi, żeby mu „Wiki” nie wołali... It is so gay...

 

Na plus:

Wielka Kiść – cudowna moc moich krytycznych tekstów znowu zadziałała ;-)

 

Killa Bees – nie da się ich nie lubić!

 

Na minus:

KTK – destrukcyjna moc moich pochlebstw znowu zadziałała ;-)

 

Niezłe numery:

12 – tylko punktów rzucił w pierwszych sześciu minutach mecz z Antidotum, Mariusz Soja. Ten kto wpadł na pomysł żeby krył go najpierw Marcin Sowa, a później Tomek Białecki powinien się wstydzić.

 

Usłyszane przy stoliku:

Mi sie chce żigać po tym meczu.” - Tomasz Kucharczyk po ostatni gwizdku starcia Kociki Bis – Pride&Glory. Nie był sam...

 

Cytat kolejki:

Praszek to ten.. taki... spontaniczny?” - Adam Szeremeta o Łukaszu Praszku. Spontaniczny to genialny eufemizm!

 

Okiem Statysty(ka) na mordo-książce:

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840

 

 

Marcin „Benek” Bębenek

( benek.upr@gmail.com )

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Monstars73:57Hicawięcej»
(08-03-2020 10:20)
2. Liga Grupa B:
Energiczni20:0Olimpiawięcej»
(08-03-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 20
1. Liga:
Budsar66:85Demonswięcej»
(08-03-2020 19:00)
Gwiezdno Flota108:81Rybnik Teamwięcej»
(08-03-2020 17:30)
Drim Tim77:63Dobermanywięcej»
(08-03-2020 16:00)
Wściekłe Psy52:65Longmanwięcej»
(08-03-2020 14:30)
Romus61:115Green Peaswięcej»
(08-03-2020 13:00)
Atomic68:78Jaworznowięcej»
(08-03-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Se Gramy37:67Watahawięcej»
(07-03-2020 13:00)
Wielka Kiść67:56Zrywwięcej»
(07-03-2020 11:40)
ZGP51:48Piaśnikiwięcej»
(07-03-2020 9:00)
2. Liga Grupa B:
Dazynt32:74Killa Beeswięcej»
(07-03-2020 10:20)