Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2019/20

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Brak zdjęcia
Maciej Soehrich
(Budsar)
27,47
1. Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Grzegorz Podulka
(Budsar)
27,00
1. Liga - Asysty
Brak zdjęcia
Michał Moralewicz
(Budsar)
9,73
1. Liga - Zbiorki
Brak zdjęcia
Grzegorz Zawierucha
(Demons)
11,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka XXI, Gdzie generał okazał się dezerterem...

12-03-2012 23:07 | Benek

Okiem Statysty(ka) Kolejka XXI, Gdzie generał okazał się dezerterem...

 

Jak patrzyłem co wyprawiali w tej kolejce gracze TG z Łukaszem Przybyłkiem na czele, to przypomniała mi się scena z „Kilerów dwóch”, kiedy Cezary Pazura farbował włosy i doklejał sobie pekaesy, żeby trudniej go było rozpoznać na mieście. Nie wiem czy Łukaszowi wyjdzie na głowie kasztan, czy czerń typu kongo, ale polecam. No i na pekaesy w filmie leci Kasia Figura, więc może i jakaś nowa partnerka do tańca się trafi... Odłóżmy jednak na bok złośliwości, bowiem gdzie ktoś traci, ktoś musi zyskać. Cieszą się więc Longmani...

Po co starać się cały sezon skoro w decydującym momencie się odpuszcza? Naprawdę jakbym się starał, nie zrozumiem postawy Łukasza Przybyłka. Facet dowodził drużyną przez cały sezon i czynił to tak, że na dwie kolejki przed końcem zajmowali miejsce dające awans do play off. No i przyszedł mecz z Drim Timem... Nie chodzi wcale o porażkę, bo ta jest wpisana w sport i może się przydarzyć. Chodzi jednak o to, żeby po 40 minutach móc patrzeć w lustro ze świadomością, że zrobiło się wszystko co można było. Łukasz nie zrobił nic. Facet, który zawsze wykazuje hiperaktywnosć, jak dziecko z ADHD, tym razem był bierny jak Gołota w I rundzie walki z Brewsterem. W obronie tylko stał i przyjmował kolejne ciosy, w ataku zaś szybko pozbywał się piłki, co by mieć alibi: „to nie ja”. Jego koledzy długo trzymali wynik na niewielkiej stracie. Stroba i Kampa rozgrywali dobre zawody, ale próżno wypatrywali wsparcia u Łukasza. W końcu i oni spasowali. Nie mam pojęcia co było powodem tego, że miał głowę schowaną głęboko w... („pozostaw niedomówienie takie, więcej inteligentnie”). Zeżarły go nerwy, czy po prostu biegając po parkiecie myślał o czymś innym? W sumie nie ważne, liczy się efekt, a ten był fatalny... Teraz trzeba liczyć na cud, ale nawet ten nie zatrze wrażenia, które pozostało po tym meczu. Wstyd.

Przegrał też Manhattan, choć ich mecz z Budsarem był momentami pasjonujący. Katowiczanie trafili 13 razy zza linii 6,75, w tym Wawrowski 7/8. W III kwarcie przegrywali już 18 punktami (sic!), by na koniec tej części gry tracić do rywali już tylko jedno oczko. Zabrakło jednak pomysłu na własne akcje, kiedy trójki nie wpadały oraz na zatrzymanie Krajewskiego. Oglądało się to fajnie, noty za styl jednak w tym sporcie akurat nic nie dają.

Cieszą się za to Longmani, ale żeby radość była pełna została jeszcze jedna bitwa do wygrania. Basket Tychy w obecnej formie jest jak najbardziej w ich zasięgu, no i mam pewność, że zespół z Katowic będzie się na boisku bić o każdą piłkę. W minionej kolejce odprawili z kwitkiem innego kandydata do „ósemki”, czyli Sport Rebel. Po I kwarcie wydawało się, że w tym meczu nie będzie większych emocji, jednak zespół z Bytomia się przebudził. Swoboda i Świerkowicz zniwelowali straty, a nawet wyprowadzili swój zespół na prowadzenie. Nie trwało to jednak zbyt długo. Cały zespół Longmanów wrócił do agresywnej obrony, a w ataku oglądaliśmy popis Cieślika. Rezerwowy podkoszowy ograł w 6 kolejnych akcjach Zbigniewa Moskala, zdobywając na przełomie III i IV kwarty 12 punktów. Był to kluczowy moment meczu. Longmani osiągnęli ponad 5 punktów przewagi i już nie dali sobie zrobić krzywdy. Inna sprawa, że gracze Sport Rebel tradycyjnie w decydującym starciu zagrali bardzo słabo...

Mamy już najistotniejszą informację dotyczącą II ligi. Ostateczny bój o I ligę stoczą następujące zespoły: One Move Basket, Wielka Kiść, Pride&Glory oraz Jaworzno. Przypominam, że jedna drużyna wywalczy bezpośredni awans, natomiast dwie kolejne powalczą w barażach z 10 i 11 zespołem I ligi.

 

Piątka(i) kolejki I ligi:

Gra pierwszej piątki Drim Timu podobała mi się do tego stopnia, że postanowiłem wybrać dwie piątki, które chętnie bym zobaczył grające w tej kolejce przeciwko sobie. (podziękowania za pomysł dla Krzyśka Pustelnika)

Pierwszą stanowią gracze ZESPOŁU Drim Tim:

Jakub Nowrotek (Drim Tim) 20 pkt, 10 zb, 11 as – kolejny zawodnik Drim Timu, który z konieczności został „jedynką”. Z jakim efektem widać w cyferkach. Jeden z najwszechstronniejszych graczy w RALK.

 

Andrzej Boronowski (Drim Tim) 16 pkt, 2 zb, 2 przech, 6 as – kilka meczy już zagrał, a dalej nikt się nie pokapował, że chłopak naprawdę trafia zza łuku. Nie radzę go tak lekceważyć...

 

Paweł Nowrotek (Drim Tim) 23 pkt, 2 zb, 2 przech, 3 as – żeby zawsze tak wchodził pod kosz, do końca, bez zastanawiania się i kombinowania.

 

Michał Przybyła (Drim Tim) 22 pkt, 7 zb – sto razy bardziej pożyteczny dla dla drużyny od Stolarka. Cieszę się, że dostał dużo minut i korzysta z nich doskonale.

 

Jacek Bywalec (Drim Tim) 6 pkt, 16 zb, 4 bl – w obronie król pola trzech sekund.

 

Reszta I ligi:

Marcin Bartecki (Green Peas) 17 pkt, 14 zb, 12 as – niby przeciwko Atomic, ale „Groszki” grają koszmarnie, więc takie cyferki robią wrażenie.

 

Sławek Kruk (Antidotum) 25 pkt, 5 zb – imponował łatwością zdobywania punktów. O nic więcej nie musiał się troszczyć, bo miał obok siebie Krzyśka Belknera.

 

Arkadiusz Byrczek (ALTA) 25 pkt, 10 zb – był jak taran, swoją siłą zdemolował podkoszowych graczy rywali.

 

Krzysztof Krajewski (Budsar) 24 pkt, 6 zb, 8 as, 2 bl – trochę mało zbiórek, ale widocznie Przemkowi Pindorowi nie chciało się zastawiać ;-) a tak poza tym to kapitalne asysty rozdawał, dla mnie numerem jeden była ta za plecami do Marka Mandowskiego.

 

Adam Marchacz (Longman) 15 pkt, 13 zb, 2 as – zapewnił przewagę na deskach, a do tego był niezwykle skuteczny. Tak się gra w meczu o wysoką stawkę.

 

Najlepszy „6” zawodnik:

Olgierd Cieślik (Longman) 13 pkt, 2 zb – to jego 12 punktów na przełomie III i IV kwarty pozwoliło zespołowi z Katowic odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Manewrami podkoszowymi ośmieszał rywala.

 

Zagranie kolejki:

Protect the women and kids II, czyli kolejny monster blok Błażeja Dudy, tym razem na Kamilu Gorausie. Ktoś widział skąd on nadleciał?!

 

Na plus:

Drim Tim – no świetnie się to oglądało. Mamy tutaj do czynienia z dodawaniem przez odejmowanie. Im mniej zawodników, tym lepsza gra.

 

Longman – wygrali to co mieli wygrać, przynajmniej oni mają jaja.

 

Na minus:

TG – choć chętnie bym tu po raz pierwszy raz wsadził jednego zawodnika...

 

Sport Rebel – oglądanie ich meczy to jest nieustanne deja vu

 

Piątka kolejki II ligi:

Adrian Kupka (Pasibrzuchy) 35 pkt, 6 zb, 8 as – ładnie co?

 

Michał Zorzycki (Zryw) 17 pkt, 8 zb, 3 as – nie było wśród rywali gracza, który by mu dorównał pod względem fizycznym. Robił co chciał.

 

Marek Miądowicz (MOSiR) 16 pkt, 17 zb, 4 przech, 4 bl – no ale ileż można skakać?! „Borys” jest częściej w powietrzu niż na ziemi i nawet jak nie trafia, to chętnie się ogląda jego grę.

 

Michał Beliczyński (Zryw) 19 pkt, 14 zb – spodobało mu się miejsce w pierwszej piętce kolejki! :-) Może to jest jakaś metoda, najpierw trzeba zostawać na meczach I ligi i patrzeć jak tam grają, a później spróbować tę wiedzę przenieść na własny grunt.

 

Maciej Słomka (Wielka Kiść) 6 pkt, 15 zb, 2 przech, 2 as, 2 bl – wobec braku podkoszowych w zespole Jaworzna, miał pełne pole do popisu i skorzystał z tego prawidłowo.

 

Występ kolejki:

Grzegorz Boczula – najlepszy strzelec II ligi miał bardzo ciężki dzień... 1/14 z gry do przerwy 2/20 do końca III kwarty, by w końcu po dociążeniu ręki plastrem trafić coś w IV części gry i skończyć z 5/27. Dobrze, że teraz a nie w play off, no chyba, że to trwała tendencja ;-)

 

Na plus:

Zryw – fajnie grali, a do tego udało się wyciąć mały numer Rafałowi Nowakowi :-)

 

One Move Basket – w końcu jakiś w miarę równy mecz w ich wykonaniu, im bliżej play off tym lepiej wyglądają jako drużyna.

 

Na minus:

Płomień – już wiem jaką rolę wymyślili dla siebie na II rundę... Są dostarczycielem zawodników do piątki kolejki!

 

Kociki Bis – dramat...

 

Usłyszane przy stoliku:

Czepek jadymy, to jest nudne, jo się wola z babciom pogodać.” - Kuba Nowrotek do Pawła Nowrotka podczas I kwarty meczu Longman – Sport Rebel. Pojechali na urodziny mamy :-)

 

Cytat kolejki:

Paprocany to są?!” - Dawid Gruca do Daniela Wrońskiego. Paprocany pamiętam z dzieciństwa i jestem bardzo ciekawy co się tam teraz dzieje, a Dawid jest jednorazowy :-)

 

Jak grałeś słicz, to przejął cię meksykanin... Szogun...” - Krzysztof Belkner do kolegów na czasie, chodziło o Mariana Piątka.

 

Niezłe numery:

5 – tylu graczy Drim Timu skończyło mecz z „evalualem” min. 20.

 

Okiem Statysty(ka) na mordo-książce:
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840
 
 
Marcin „Benek” Bębenek
( benek.upr@poczta.fm )

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Monstars73:57Hicawięcej»
(08-03-2020 10:20)
2. Liga Grupa B:
Energiczni20:0Olimpiawięcej»
(08-03-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 20
1. Liga:
Budsar66:85Demonswięcej»
(08-03-2020 19:00)
Gwiezdno Flota108:81Rybnik Teamwięcej»
(08-03-2020 17:30)
Drim Tim77:63Dobermanywięcej»
(08-03-2020 16:00)
Wściekłe Psy52:65Longmanwięcej»
(08-03-2020 14:30)
Romus61:115Green Peaswięcej»
(08-03-2020 13:00)
Atomic68:78Jaworznowięcej»
(08-03-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Se Gramy37:67Watahawięcej»
(07-03-2020 13:00)
Wielka Kiść67:56Zrywwięcej»
(07-03-2020 11:40)
ZGP51:48Piaśnikiwięcej»
(07-03-2020 9:00)
2. Liga Grupa B:
Dazynt32:74Killa Beeswięcej»
(07-03-2020 10:20)