12,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka XI i 1/2, Gdzie Dobermany grają tak jak to sobie wyobrażałem przed sezonem.

14-12-2016 18:20 | Benek

Spóźnione, bo spóźnione ale jest. Nie darowałbym sobie gdyby nie został ślad po kilku świetnych występach oraz nie opisał meczu Drim Timu z Dobermanami.

1. „Ale gramy czy coś?” - krzyknął z ławki Łukasz Kołodziejczyk pod koniec II kwarty.

2. Do przerwy było bardziej „Czy coś”.

3. 15 zdobytych punktów, 6/24 z gry 11 strat dość dobrze oddaje grę 4deal.

4. Grający w 5-osobowym składzie Atomic nawet przy średniej dyspozycji nie mieli żadnych problemów z odskoczeniem w okolice 10 oczek.

5. III część gry przyniosła poprawę gry z obu stron. Na trafienia z półdystansu Grzesia Kurka, tym samym odpowiadał Darek Dudek. Na deskach także było na remis, Tomek Kaptacz i Łukasz Kołodziejczyk skutecznie się neutralizowali.

6. Dzięki skutecznym akcjom Piotrka Pazdana i Darka Dudka 4deal 3-krotnie zmniejszali straty do 4 punktów, ale wydawało się, że Atomic mieli kontrolę nad tym co się dzieje na parkiecie.

7. Skuteczną akcją 2+1 Radek Szmal utwierdził ich w tym przekonaniu.

8. Inne zdanie miał jednak Pazdan, który zdobył kolejne 8 punktów i na 50 sekund przed końcem Katowiczanie pierwszy raz wyszli w tym meczu na prowadzenie (49:48).

9. Zszokowani gracze Atomic nie byli już w stanie przeprowadzić skutecznej akcji, a dobił ich jeszcze Łukasz Kołodziejczyk.

10. IV kwarta i końcowe emocje w pełni wynagrodziły smętną I połowę.

11. Takie metamorfozy powinni puszczać na TVN Style.

12. Tak grające TG Power jak w I połowie przeciwko Wielkiej Kiści chce się oglądać.

13. Tym drugim też przez 15 minut gry niewiele można było zarzucić, więc oglądaliśmy szybki, skuteczny basket.

14. Ekipa z Tarnowskich Gór trafiła 6 z pierwszych 7 rzutów zza łuku. Z pierwszych 49 punktów, 30 zdobyli w ten właśnie sposób.

15. Gracze z Gliwic nie wyciągali żadnych wniosków w obronie i wciąż wystawiali się ostrzał rywali, jak PiS nominując p. Piotrowicza na szefa sejmowej komisji sprawiedliwości.

16. Do końca meczu kręciłem z niedowierzania głową po kolejnych skutecznych akcjach TG Power.

17. Oni też kręcili.

18. Drim Tim pierwsze punkty z gry zdobył po ponad 5 minutach, a Dobermany też nie błyszczały skutecznością, ale mecz oglądało się bardzo dobrze.

19. Olek Ditmer i Tomek Kucharczyk gwarantują dobrze poukładaną koszykówkę. Do tego obaj popisali się kilkoma efektownymi wjazdami pod kosz.

20. Mateusz Pycia i Kuba Nowrotek skutecznie im pomagali.

21. Jak wyliczył Tygodnik Kibica, gracze Drim Tim po raz 1987 skutecznie zagrali „aut”.

22. 6 punktów zdobytych przez Łukasza Kosmowskiego pozwoliło drużynie z Rudy Śląskiej uzyskać minimalną przewagę. Niestety dla nich ten sam zawodnik szybko złapał 3 faule.

23. III kwartę mógłbym puszczać jako wizytówkę ligi. Twarda gra z obu stron, przewaga zdobywana dzięki wyszkoleniu technicznemu, niesamowita trójka Michała Kocego równo z syreną kończącą akcję, do tego mało gadki... Bomba!

24. Bracia Nowrotek i Tomek Kucharczyk dobrze otworzyli IV kwartą dla Drim Timu. 8 punktów przewagi w tak wyrównanym meczu było dużym handicapem.

25. Przez kolejne 3 minuty Rudzianie nie zdobyli żadnego punktu, a Dobermany mozolnie punkt po punkcie odrabiały straty. Gdyby nie przestrzelone 4 osobiste mogliby nawet wyjść na prowadzenie.

26. W końcu na 1:50 przed końcem Olek Ditmer doprowadził do remisu (50:50).

27. Dalej wszystko potoczyło się w zawrotny tempie: kiedy do końca pozostawało 56 sekund trafił Jakub Hirsz (52:50), 10 s później „Wally” zrobił przechwyt i szybkim podaniem uruchomił Kosmowskiego, a ten zdobył łatwe punkty na 54:50. 30 sekund przed końcem Mateusz Pycia trafił oba osobiste (54:52), ustalając jak się chwile później okazało wynik meczu. Choć 6 sekund przed końcem stratę Krzyśka Traczyka na punkty próbował jeszcze zamienić Aleksander Ditmer.

28. Dawno nie widziałem meczu, w którym obie drużyny prezentowałyby taki poziom w obronie. Brawa dla was!

29. Przeskok na mecz Green Peas-Budsar niespodziewanie okazał się dość brutalny, ale obu drużynom nie można było odmówić ambicji.

30. Przez 20 minut gry żadnej z drużyn nie udało się uzyskać przewagi większej niż 2 oczka, a wynik 21:20 dobrze oddaje to co się działo na parkiecie.

31. Cała seria strat Budsaru (10!) i łatwych punktów z kontry „Groszków” dała tym drugim w III kwarcie ponad 10-punktowe prowadzenie.

32. W decydującym starciu Dawid Gruca indywidualnymi wejściami pod kosz próbował ratować sytuację, ale za każdym razem Marek Palej miał przygotowana skuteczną odpowiedź.

33. 5 minut potrzebował Krzysztof Swoboda by zdobyć 10 punktów. Tyle samo wynosiła przewaga Gwiezdnej Floty nad Rybnikiem (17:7).

34. Kiedy drugi bieg wrzucił Kuba Modrzyński (10 oczek w 3 minuty) różnica urosła do 19.

35. Generalnie I kwarta wyglądała jak wyścig bolidu F1 z „Maluchem”, a gracze z Rybnika najczęściej oglądali plecy rywali.

36. II kwarta w wykonaniu zawodników z Rudy Śląskiej nie była już tak efektowna, a uparte oddawanie kolejnych rzutów z dystansu spowodowało, że rywale odrobili część strat. Końcówka jednak znowu należała do Gwiezdnyj Floty, a Kuba Modrzyński i Dawid Kuczera postarali się by utrzymać niemal całą wcześniej wypracowaną przewagę.

37. Przy takiej skuteczności jaką w II połowie prezentował „Modry” i Michał Przybyła, nawet seria 3 trójek Rybnika nie robiła żadnego wrażenia i nie przekładała się na odrabianie strat.

38. Kapitalny mecz zagrał Adam Pierchała.

Piątka kolejki:

Kamil Lato (Gwiezdno Flota) 11 pkt, 8 zb, 4 przech, 7 – jak dobrze wejdzie w mecz to tak to właśnie wygląda. Kapitalnie regulował tempo gry, a do tego tradycyjnie dodał mnóstwo poświęcenia w obronie.

Krzysztof Swoboda (Gwiezdno Flota) 18 pkt, 7 zb, 3 przech, 5 as – zaczął od świetnej skuteczności, a z biegiem czasu dokładał cyferki w pozostałych rubrykach statystyk.

Piotr Pazdan (4deal) 14 pkt, 4 zb – 12 punktów zdobył w IV kwarcie, w tym 8 w 50 sekund, kiedy ważyły się losy spotkania.

Jakub Modrzyński (Gwiezdno Flota) 27 pkt, 5 zb, 6 as – kapitalny mecz, 11/14 za 2 nie wzięło się z niczego. Cudowna broń, nieuchwytna dla radarów przeciwnika.

Dominik Pietryga (TG Power) 26 pkt, 6 zb – kolejny spektakularny występ, który mogłem obserwować w tej kolejce. Fajnie, że w końcu odpalił i pokazał na co go stać.