Okiem Statysty(ka) Kolejka XI, czyli brutalny rewanż Monstars, zderzenie gołej dupy z batem i derby Zagłębia

15-12-2015 14:13 | Benek

1. Po dobrym początku sezonu Killa Bees uznali, że wygrywanie jest nudne.

2. Porażka z Walczakami była ich szóstą w ostatnich siedmiu meczach.

3. Przegrali, bo pod koszem mają dziurę jak Rów Mariański.

4. Tym razem Tomek Jakubczyk i Sebastian Breguła skorzystali z gościnności rywali.

5. Ten pierwszy w końcu przestał temu drugiemu zacieśniać strefę podkoszową. Wchodzi w drugie tempo, na czym korzystają obaj.

6. W IV kwarcie – po dachu - gracze Killa Bees zajęli się grą i zredukowali straty z 10 do ledwie 1 punktu.

7. Na więcej nie pozwolił Tomek Jakubczyk, trafiając dwa ważne rzuty w ostatniej minucie gry.

8. Gdzie jest Mateusz Niepiekło?!

9. Zryw z dziewiątą porażką w ostatnich dziesięciu meczach. ZGP zrobiło kolejny krok w stronę play off.

10. Ekipa z Siemianowic zaprezentowała się jednak bardzo korzystnie i przegrała dopiero po zaciętej końcówce.

11. Na 39 sekund przed końcem prowadzenie dla ZGP zdobył Tomek Cichoń, a chwilę później po przechwycie dwa osobiste dołożył Jacek Cieślak (56:60).

12. W odpowiedzi Marcin Szatka wykorzystał wszystkie osobiste po faulu przy rzucie za 3.

13. Wynik ustalił Daniel Sergiel trafiając oba osobiste.

14. Michał Smółka z Olimpii nie przestaje zadziwiać.

15. Darek Maleński i Wojtek Szostak dają mu coraz większe wsparcie, ale jestem pewny, że może być ono jeszcze większe.

16. Drużyna z Boruszowic miała jednak pecha, bo po 1,5 miesięcznej przerwie na halę zawitał Kamil Goraus i...

17. ...zdobył w I połowie 16 z 31 punktów Sor-Drewu.

18. W II pałeczkę od niego przejął Andrzej Miziniak i bytomsko-rudzka kooperacja zgłosiła akces do przedłużenia sobie sezonu o play off.

19. Monstars wzięli srogi rewanż na Tych co nie łażą za porażkę w I rundzie.

20. Dali im rzucić nieco ponad połowę tego co w pierwszym starciu.

21. Obrona ekipy z Będzina naprawdę robiła duże wrażenie.

22. Podoba mi się rola Michała Błaszkiewicza w tym sezonie.

23. Pozostałych dwóch meczów II ligi nie widziałem, więc nic o nich napiszę.

24. Coś tam tylko Wally wspomniał, że starcie Longman-Sportowe Tychy rozczarowało.

25. I połowa meczu Wielka Kiść – Drim Tim była jak starcie gołej dupy z batem.

26. Wyniku 45:10 inaczej nazwać się nie da.

27. Już 4 trójki Pawła Nowrotka w I kwarcie skutecznie odebrały rywalom chęci do walki.

28. A tu jeszcze każdy z pozostałych graczy Drim Timu miał ochotę podbiec i kopnąć w leżącego przeciwnika.

29. Na szczęście w II połowie odpuścili.

30. Długo wydawało się, że nadspodziewanie liczna ekipa z Rybnika nie będzie miała żadnego problemu z pokonaniem Gwiezdnej Floty.

31. Za szybko jednak uwierzyli, że 15 punktowa przewaga w zupełności wystarczy, by dowieźć to do końca.

32. W II połowie niesieni dopingiem swoich pociech gracze z Rudy Śląskiej zaczęli stopniowo odrabiać straty.

33. Sygnał do tego by się nie poddawać dał Łukasz Widera, a temat szybko podchwycił Kuba Modrzyński.

34. 4 minuty przed końcem, po akcji 3+1 Krzyśka Swobody Gwiezdno wyszła na prowadzenie (65:62).

35. Końcówka należała jednak do SiećRabatów.pl (można to odmieniać?!). Najpierw prowadzenie przywrócił im Bartek Polnik, który w 30 sekund zdobył 5 punktów, a następnie Karol Kupczak i Przemek Bednarek nie mylili się na linii osobistych. Gwiezdno była w stanie odpowiedzieć tylko trójką „Kiśla”.

36. Bardzo udany powrót zaliczył Karol Kupczak, z którym nijak nie radzili sobie rywale.

37. „Groszki” również uznały, że przed Świętami przyda im się trochę emocji i po świetnej I połowie postanowili zaciągnąć ręczny i dać pograć rywalom.

38. TG Power za niespodziewany dar podziękowało i dało przeciwnikom to co chcieli, czyli nerwową końcówkę.

39. Gracze Green Peas miny mieli przednie, kiedy na 2 i pół minuty przed końcem Robert Wieczorek najpierw trafił zza łuku, by po chwili dołożyć osobistego, a na tablicy pojawił się wynik 49:48.

40. To był jednak moment, w którym się przebudzili. Znowu zaczęli bronić i grać agresywnie w ataku. Efekt to 11:2 w ostatnich 120 sekundach.

41. Duża w tym zasługa Przemka Bednarza, który najpierw trafił oba osobiste, a później poprawił celną trójką.

42. Gracze Sport Rebel nie przestają mnie zadziwiać. Przyjechali w piątkę i grając na zupełnym luzie ograli Budsar.

43. Gracze z Zabrza wystrzelali się w I kwarcie, kiedy „Krajan” i Tomasz Milewski trafili 5 razy zza łuku. Później zdobywanie punktów znowu szło im opornie. Wystarczy napisać, że w II i III kwarcie łącznie zdobyli 14 punktów.

44. Nie pomogło im na pewno dwa razy więcej strat od rywali.

45. Kluczowy dla utrzymania przewagi przez Sport Rebel był przełom III i IV kwarty, kiedy Michał Błędowski zdobył 7 punktów z rzędu. Firmowa trójeczka z rogu odebrała rywalom dużo chęci.

46. 10 Kilo nie angażując się przesadnie w grę ograli 4deal.

47. Wyszedł z tego mecz, który się nieźle oglądało. Z jednej strony Darek Dudek w rewelacyjnej formie, z drugiej zespołowa zabawa 10 Kilo.

48. 25 asyst przy 65 zdobytych punktach to bardzo dużo.

49. O losach Wielkich Derbów Zagłębia decydował... Artur Bubel.

50. Ponieważ w jednej i drugiej drużynie grali jego koledzy, to kilkukrotnie zmieniał ławkę, na której siedział. Tak się śmiesznie złożyło, że tam gdzie usiadł to drużyna od razu zaczynała lepiej grać i odrabiać/zdobywać przewagę.

51. Łatwo zauważyć gdzie spędził większość II połowy.

52. A tak poważnie, to gracze Atomic nie mieli tym razem argumentów strzeleckich. Przez 40 minut nie wykreował się nikt, kto wziąłby ciężar zdobywania punktów na siebie.

53. Takich problemów nie miały Demony. Adrian Wilk i Artur Lewicki, wspierani jeszcze przez Łukasza Kaszyckiego zdecydowanie dawali rady.

54. Teraz zauważyłem, że był to mecz o 8 lokatę... Co to się porobiło...

Piątka kolejki II ligi:

Tomasz Ślęzak (Płomień) 22 pkt, 4 b, 5 przech, 7 as – jeśłi chodzi o cyferki, był to najlepszy jego występ w 6-letniej przygodzie z RALK.

Andrzej Miziniak (Sor-Drew) 20 pkt, 12 zb, 2 przech, 3 as – świetne ukoronowanie całej serii dobrych występów. Mało w II lidze jest tak regularnych graczy.

Bartosz Jóźwiak (ZGP) 16 pkt, 14 zb, 3 przech, 5 as – gracze Zrywu do małych nie należą, ale z silnym graczem ZGP nijak nie dawali sobie rady.

Tomasz Jakubczyk (Walczaki) 21 pkt, 12 zb, 2 przech, 3 as – nie dość, że jego najwyższy eval w RALK, to jeszcze 2 kluczowe celne rzuty w końcówce meczu.

Sebastian Breguła (Walczaki) 22 pkt, 7 zb, 2 as – koledzy z drużyny coraz mniej mu przeszkadzają, a on mając przestrzeń już dobrze wie co zrobić z piłką.

Piątka kolejki I ligi:

Adrian Wilk (Demony) 18 pkt, 9zb, 2 przech, 6 as – sytuacja kadrowa Demonów powoduje, że każdy zawodnik musi wziąć na siebie znacznie więcej obowiązków niż to wcześniej bywało. Adrian wywiązał się z tego doskonale.

Bartek Polnik (SiećRabatów.pl) 18 pkt, 4 zb – bezbłędny!

Karol Chamera (Green Peas) 13 pkt, 5 zb, 8 przech, 7 as – dla mnie MVP I rundy, co po raz kolejny potwierdził.

Łukasz Kosmowski (Drim Tim) 19 pkt, 6 zb, 2 przech, 3 przech – po meczu nawet jego koledzy z drużyny pytali, kiedy on te 19 nastrzelał. Cichy morderca.

Sebastian Kołodziej (10 Kilo) 16 pkt, 5 zb,2 przech, 2 bl – już to pisałem, ale zrobię to ponownie: świetny transfer!