Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2018/19

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Weselak
Marcin Weselak
(Budsar)
29,40
1. Liga - Punkty
Modrzyński
Jakub Modrzyński
(Gwiezdno Flota)
24,75
1. Liga - Asysty
Kucharczyk
Tomasz Kucharczyk
(Drim Tim)
6,43
1. Liga - Zbiorki
Weselak
Marcin Weselak
(Budsar)
13,36

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka XI, Alfabet 2018.

23-12-2018 10:18 | Benek

logo

 

A jak „Ale ty Kiełta ciepej jak mosz plac!” - czyli najgłośniejsza ekipa II ligi, a obecnie także jej lider, czyli Piaśniki Magic Balls. Jedno jest pewne, choćby nie wiem jak nudny był mecz z ich udziałem, to i tak nie ma opcji żeby na nim zasnąć. Nie pozwolą na to głośne okrzyki Arka Kudeli i spółki. W tym sezonie dodatkowo bronią ich także wyniki. Świetnym uzupełnieniem składu okazał się Łukasz Kotyrba, a Adam Szabatowski jest... Adamem Szabatowskim.

 

B jak Bardzo mi ich brakuje – Robert Rojek, Robert Białkowski, Krzysztof Krajewski, Przemek Bednarz... Mam nadzieję, że w 2019 znowu zobaczę ich na parkiecie w RALK.

 

C jak Co oni tutaj robią?! - tak sobie patrzę top 10 w evaluation to nie mogę się nadziwić. Zwłaszcza jak widzę jak żenujący poziom jest w tej chwili w II lidze PZKoszowkiej. No, ale nie dziwię się, że coraz młodsi gracze kończą swoją przygodę z zawodową koszykówką, idą do normalnej pracy i grają dla przyjemności u nas. Zwłaszcza, że słowo zawodowa trzeba wziąć w cudzysłów. W zasadzie w tej chwili jedynymi, którzy są zadowoleni z kasy w II lidze to... sędziowie. Z graczy RALK moglibyśmy zmontować naprawdę mocny zespół na awans do I ligi. Tylko po co?

 

D jak Demony – sezon 2017/2018 bez szczęśliwego zakończenia, ale myślę, że ten rok miał dla nich zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Biorąc pod uwagę to jak w kratkę pojawiają się na meczach zawodnicy i ile mniej lub bardziej poważnych kontuzji ich dopadło, jest się z czego cieszyć. W drugiej połowie tego roku dodatkowo zobaczyliśmy w końcu solidne wzmocnienie wśród graczy podkoszowych. W zasadzie na 2019 mogę im tylko życzyć meczu, kiedy przyjdą w 8-9 najmocniejszych graczy.

 

F jak Fuzja – kilka rozmów w wakacje i całkowicie zaskakująca informacja, że drużyna Płomienia po awansie w zasadzie przestała istnieć. Część graczy chciała znowu zagrać jako Supersonics, innych dopadły kontuzje, jeszcze inny się przeprowadził. Na szczęście Darek Kąkol i Michał Piętka znaleźli rozwiązanie, dokonali połączenia niedawnych rywali o awans, czyli Płomienia i Monstars. Cieszę się z takiego obrotu spraw. Żałuję tylko, że w tym projekcie nie ma Janka Lubosa.

 

G jak General Manager – pierwszy raz wpisuję tu Grzesia Walickiego bez cienia ironii. Zasłużył. Po paskudnej kontuzji Krzyśka Krajewskiego wydawało mi się, że ten projekt rozleci się na dobre, a finałem będzie spadek w barażach. Nic z tego. Panowie ogarnęli się i spięli na dwa mecze o utrzymanie, a następnie zmontowali jedną z najlepszych ekip w I lidze. Pewniak do tytułu MVP sezonu zasadniczego Marcin Weselak, najlepszy obrońca Maciek Soehrich i świetny rozgrywający Michał Moralewicz. Jeśli w styczniu faktycznie dojdzie do tego grona jeszcze jeden zawodnik o którym wspomniał Grzesiu, to będzie świetna paka!

 

H jak Hica – powiew świeżości, który daje mi dużo radości, ale nie mogło być inaczej skoro w jednej ekipie widzę Szymona Jaworskiego, Pawła Nowrotka, Krzyśka Kaczmarczyka, Sobiesława Mikołajczyka i reszty chłopaków. Do tego ten pierwszy pisze świetne zapowiedzi i pomeczowe relacje. Oby tak dalej!

 

J jak Jasiu Kupczyk – wrócił! Odetchnąć mogli zarówno pozostali gracze Killa Bees, jak i my przy stoliku, bo z Jasiem ich gra wygląda jakieś 46 razy lepiej, do tego jest to bardzo pozytywna postać*. Tylko rywale mają kłopot, a jak duży to wystarczy zerknąć na staty. 18,6 pkt, 16,4 zb, 3 as, 1,3 bl, to jego średni, jesienny dorobek.

*o ile akurat się nie denerwuje na sędziów lub kolegów z drużyny :)

 

K jak Komediant – czyli Michał Kirker. Dba, żeby oglądając mecze ostatniej drużyny II ligi nie wiało nudą, a na naszych twarzach gościł uśmiech. To właśnie on przebrał się za Mikołaja.

 

L jak Larry – czyli Łukasz Grzegorzewski. Z buta wszedł do RALK. MVP sezonu zasadniczego 2017/2018 oraz MVP finałów. Świetnie się odnalazł w Drim Timie, w zasadzie to wygląda jakby tam grał już z 5 lat minimum. Zawsze uśmiechem na twarzy, kiedy wchodzi na halę. Ogromnie się cieszę, że tacy gracze przychodzą do RALK.

 

M jak Mighty Mouse – taką ksywkę ma ode mnie Wojtek Pietras z Płomienia. Kapitalny mecz w I finałowym starciu II ligi, a później świetna postawa po awansie. Po burzliwym lecie w zespole z Dąbrowy nie było innych chętnych do wzięcia lejców w swoje ręce, więc zrobił to Wojtek. Po prostu brał do ręki piłkę i pokazywał, że da się, że I liga to nie jakiś poziom z kosmosu. Do tego miał podrażnioną ambicję po nieudanym pobycie w Demonach. Brawa!

 

N jak Nowe – dwie najważniejsze nowości, to:

  • przestawienie się na nagrywanie relacji zamiast pisania, co nie ukrywam zajmuje znacznie mniej czasu, a i odbiór z którym się spotkałem jest raczej pozytywny. Mam nadzieję, że w 2019 uda się zrealizować nagrywanie takich relacji z gościem, z którym sobie po prostu pogadam o tym co się działo na RALK.

  • Dołączenie do stolika Magdaleny Skubis. Zaczęło się od tego, że na początku sezonu ogarnęły nam razem z siostrą Weroniką zdjęcia zawodników. Przy okazji zaimponowała nam odwagą i zaangażowaniem, wykazując inicjatywę do nauki. Takiej osoby nam było w RALK potrzeba! Do tego przynosi pyszne ciasta, które piecze druga siostra :)))

 

O jak Obsługa Hali – dbają o to, żebyśmy nie musieli zajmować niczym poza stolikiem. Zawsze czysto, każda usterka możliwa do naprawy jest usuwana błyskawicznie. Mamy dużo szczęścia.

 

P jak Przepaść – po pierwszy odkąd jestem w RALK różnica między I a II ligą jest tak duża. Wystarczy zerknąć na los beniaminków, czy na ekipy liderujące niższej klasie rozgrywkowej. Próżno szukać tak kandydatów do wzmocnienia I-ligowej stawki. To... dobrze. Generalnie chciałem żebyśmy doszli do tego momentu, kiedy II liga będzie „dla zabawy”.

 

R jak Rąsia – czasem zdarzają się zawodnicy, na których bardzo przyjemnie się patrzy jak oddają rzut. Najlepiej jak jeszcze wpada, ale lubi się już sam sposób jego oddawania. W II lidze niewątpliwie takim graczem jest Damian Szastak z Watahy. Jedna ze słabszych ekip w stawce, a człowiek siedzi i cieszy się przy każdym rzucie tego gracza. Nawet w ostatniej kolejce mieliśmy przy stoliku gościa i pierwsze na co zwrócił uwagę to „miękka kiść” Damiana.

 

S jak Sędziowie – duży szacunek za wykonywanie tej często niewdzięcznej roli. Dzięki pomocy Radka Myślińskiego mamy też podgląd na młodszą część tego środowiska. Fajnie, że nie boją się przyjeżdżać posędziować „starym chopom”, którzy lubią pomarudzić, a niestety często i obrażać. Ja bym miał znacznie mniej cierpliwości niż większość sędziów.

 

T jak Tomasz Kucharczyk – powiększające się zakola jak się okazuje mają wpływ na to co w środku. Bo jak wytłumaczyć, że „Łoli” kibicuje teraz Szmaciorzom, a ostatnio sprawił sobie nawet ich koszulkę i wcale nie po to, żeby wycierać parkiet, tylko do noszenia. Niezbadane są ścieżki Pana! Na szczęście póki co nie ma to wpływu na jego pracę przy stoliku, a na boisku w 2018 był rewelacyjny.

 

U jak Up and Down – Romus w II lidze w tym roku przegrał tylko trzy mecze, z Monstars w półfinale i w rewanżu z Wielką Kiścią. Świetnie oglądało się grę zawodników tego zespołu, a nagrodą za bardzo dobrą formę był awans do I ligi. Niestety wyższy poziom rozgrywkowy to zupełnie inne wymagania, więc ekipa z Katowic przeżywa bolesne zderzenie gołej dupy z bombą atomową. Największy mankament to walka na deskach, drużyna Romus przegrała walkę o zbiórki w każdy meczu. Przydałby się ktoś pod kosz, kto odciążyłby czującego się lepiej na półdystansie Sebastiana Breguły. Inna sprawa to zgromadzenie wszystkich najlepszych graczy na jednej kolejce...

 

W jak Władca Pierścieni – a konkretnie Drużyna Pierścienia, czyli Drim Tim. Trzeci tytuł w ostatnich 4 sezonach. Ledwie 3 porażki w całym 2018 roku! Podobnie jak filmowi odpowiednicy są zbieraniną zawodników z różnych światów (miast), różnią się między sobą, ale tworzą cholernie zgrany zespół, gdzie czuć dobrą atmosferę. Potrafią się wzajemnie nakręcać niczym Gimli z Legolasem. Obecna wersja z Bartkiem Stawowskim i Kamilem Nowakiem jest moją ulubioną.

 

Z jak Zryw – kilka lat temu Paweł Nowrotek bardzo celnie podsumował grę Rafała Nowaka i spółki, mówiąc, że powinni zmienić nazwę ze Zryw na Agonia. Od tego czasu mnóstwo się zmieniło. Przemyślana wymiana najsłabszych ogniw, doprowadziła ich do stanu obecnego, kiedy z jedną porażką (w I kolejce) zajmują drugie miejsce w tabeli. Marcin Szatka-Krzysiek Franczuk-Wojciech Trałka to jeden z najlepszych tercetów do oglądania w I lidze, o ile nie najlepszy.

 

Piątka kolejki I ligi:

Wojciech Pietras (Płomień) 23 pkt, 4 przech, 3 as – był „on fire”! Przyćmił takich obwodowych zawodników jak Mateusz Zarychta i Paweł Zielony. Kilka rzutów było nieprawdopodobnych.

 

Łukasz Grzegorzewski (Drim Tim) 23 pkt, 6 zb, 3 as – chyba można powoli ogłosić powrót do pełni zdrowia. Dla graczy z Rybnika był za szybki, po prostu bawił się grą.

 

Grzegorz Kurek (Atomic) 25 pkt, 7 zb, 2 przech, 5 as – robił z Tyszanami co chciał, do tego rywale gadaniem dbali, żeby nie spadł mu poziom motywacji.

 

Maciek Soehrich (Budsar) 14 pkt, 9 zb, 5 przech, 4 as, 2 bl – dla mnie na ten moment absolutnie kandydat nr 1 do tytułu Najlepszego Obrońcy sezonu.

 

Kamil Nowak (Drim Tim) 21 pkt, 6 zb, 3 as – z każdym meczem coraz lepszy. Wpuszczony pod kosz, fizycznie niszczy 99% podkoszowych w RALK.

 

Piątka kolejki II ligi:

Krzysztof Kaczmarczyk (Hica) 24 pkt, 13 zb, 5 as, 2 bl – pewnie chcielibyście zobaczyć tych dwóch gości, których zablokował zawodnik, który brzydzi się skakaniem :)

 

Robert Wieczorek (Olimpia) 18 pkt, 8 zb, 2 przech, 4 as – najlepszy mecz w tym sezonie. Jeden z moich ulubionych zawodników do oglądania w II lidze. Szkoda, że zespół nie zawsze wykorzystuje jego możliwości.

 

Wojciech Trałka (Zryw) 23 pkt, 3zb, 3 as – ciągle chcę go zobaczyć w I lidze, może więc czas trzymać kciuki za podtrzymanie dobrej formy Zrywu, a nie za transfer?

 

Sobiesław Mikołajczyk (Hica) 17 pkt, 14 zb, 2 as – Ol-Erałnd Plejer! Zabezpieczy deskę, sieknie za trzy, skończy kontrę... Trzecia młodość!

 

Jan Kupczyk (Killa Bees) 28 pkt, 26 zb, 5 as, 3 bl – najlepszy indywidualny występ w tym sezonie, w II lidze. Wytarł rywalami parkiet.


Ściągnij Ściągnij plik

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota62:61Green Peaswięcej»
(19-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 2
:
Budsar88:82Drim Timwięcej»
(19-05-2019 15:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas77:69Gwiezdno Flotawięcej»
(18-05-2019 14:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
:
Drim Tim76:85Budsarwięcej»
(18-05-2019 15:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
2. Liga - o miejsce 3:
Wielka Kiść 73:61Piaśnikiwięcej»
(11-05-2019 14:30)
RALK — Finały
Spotkania 2
:
Longman64:51Zrywwięcej»
(11-05-2019 16:00)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
2. Liga - o miejsce 3:
Piaśniki56:55Wielka Kiść więcej»
(28-04-2019 11:40)
RALK — Finały
Spotkania 3
1. Liga - Finał:
Drim Tim64:73Demonswięcej»
(21-05-2017 17:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 2
1. Liga - o miejsce 3:
Gwiezdno Flota73:69Green Peaswięcej»
(20-05-2017 16:00)
RALK — Finały
Spotkania 2
1. Liga - Finał:
Demons61:55Drim Timwięcej»
(20-05-2017 17:30)
RALK — Mecze o miejsca 3-7
Spotkania 1
1. Liga - o miejsce 3:
Green Peas51:54Gwiezdno Flotawięcej»
(14-05-2017 13:00)
RALK — Finały
Spotkania 1
1. Liga - Finał:
Drim Tim66:65Demonswięcej»
(14-05-2017 14:30)