Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2019/20

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Brak zdjęcia
Maciej Soehrich
(Budsar)
27,47
1. Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Grzegorz Podulka
(Budsar)
27,00
1. Liga - Asysty
Brak zdjęcia
Michał Moralewicz
(Budsar)
9,73
1. Liga - Zbiorki
Brak zdjęcia
Grzegorz Zawierucha
(Demons)
11,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka XIII, Z wizytą w Licheniu.

17-01-2011 1:30 | Benek

Okiem Statysty(ka) Kolejka XIII, Z wizytą w Licheniu.

 

Natłok cudownych wydarzeń, jakie zdarzyły się w miniony weekend, skłoniły mnie do zastanowienia się czy aby niektóre drużyny, bądź poszczególni zawodnicy nie odwiedzili w ostatnim czasie Lichenia...

Dziwne rzeczy zaczęły się dziać już w sobotę. Pierwsza butelka cudownej wody trafiła najwyraźniej do Katowic. Z samego rana byliśmy bowiem świadkami bezprecedensowego wydarzenia na tegorocznych parkietach II ligi. Otóż drużyna ZGP Comax wygrała mecz mając w składzie Marka Jasińskiego! Jako, że wcześniejsze pięć prób skończyło się porażkami zaskoczenie dla wszystkich zgromadzonych była ogromne. Równie zdumiewające było opanowanie jakim wykazała się cała jego drużyna w decydujących fragmentach IV kwarty. Nigdy nie myślałem, że w kontekście drużyny ZGP będę używał słów opanowanie czy rozsądek...

Chwilę później swój mecz rozgrywała drużyna Zrywu i najwyraźniej Michał Zorzycki znalazł gdzieś pod ławką niedopitą butelkę z magicznym trunkiem. Jako, że było tego wszystkiego ze dwa łyki, Michał sprytnie na początek tylko zmoczył usta, co zaowocowało paroma świetnymi asystami i blokami. Resztą zostawił sobie na decydującą czwartą kwartę, a efekt możecie wszyscy zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Sl2k_TyzUFs&feature=player_embedded (uroczy komentarz w tle, pozdrawiam :-) ). Dzięki jego świetnemu rzutowi w ostatniej sekundzie Zryw niespodziewanie pokonał Pasibrzuchy, czyniąc walkę o ósemkę jeszcze ciekawszą niż mi się to wydawało tydzień temu. Przy okazji Karol Schlagner wysunął się na prowadzenie w wyścigu po nagrodę „Chapol sezonu 2010/2011”...

Dalsze cuda miały już miejsce w niedzielę, a zaczęło się od meczu Atomic – Antidotum. To co się działo w I kwarcie najlepiej podsumował pewien 9-latek, ale ja postaram się nieco szerzej podejść do tematu. Po pierwsze jak mam typować wśród graczy z Sosnowca kogoś kto przywiózł wodę z Lichenia, to wybieram obdarzonego niewinną, bogobojną, chłopięcą twarzą Tomka Kaptacza (na prawdę 29 lat?!). Po drugie jak już się wybrał po tą wodę to mógł jej zabrać tyle, żeby wystarczyło na więcej niż jedną kwartę. Tu jednak mam dla niego lekkie wytłumaczenie, bo pewnie nie spodziewał się, że na meczu zjawi się aż 8 kolegów z drużyny plus jeden dodatkowy na rozgrzewce, który też sobie pewnie łyczka pociągnął. Tak czy siak jego drużynie przez pierwsze 10 minut udało się zahipnotyzować rywali, którzy pudłowali jakby byli w jakimś transie, a kilka „odpałów” robiło ogromne wrażenie. Graczom z Sosnowca przez trochę ponad 5 minut udawało się zaś wszystko i prowadzili 17:0. Miny na twarzach graczy z Gliwic schodzących na przerwę – bezcenne.

Część drużyny Kocików jest w takim wieku, że ich rówieśnicy już od jakiegoś czasu regularnie odwiedzają Licheń, może przywieźli więc z sobą „jakiś podarunek” przed meczem z ALTĄ? Mecz był bowiem niesamowity. Zanim się rozpoczął, wszyscy patrząc na składy machali ręką i mówili: po meczu. W tym zresztą niżej podpisany. A później było mniej więcej tak:

I kwarta – 7 punktów przewagi Kocików, w głowie: „No dobra dali im się wystrzelać”

II kwarta – wciąż 7 oczek - „Ciekawe kiedy padną...”

III kwarta – za faule spada Andrzej Miziniak - „Po meczu. Kto następny?”

IV kwarta – ALTA pierwszy raz prowadzi - „Szkoda, ale wszyscy wiedzieli, że tak będzie.”

IV kwarta – Andrzej Krupski trafia kolejny raz z półdystansu, Joachim Wolnik świetnie dyryguje grą w ataku, Ryszard Stankiewicz, „Asiek” i Mariusz Krzymiński trafiają osobiste - „To się nie dzieje naprawdę.”

Koniec meczu – Kociki wygrywają, a w mojej kręcącej się z niedowierzania głowie Kazik śpiewa: „Zaprawdę powiadam wam nie ma takiej szajki jak ta.”

Ryszard Stankiewicz i Joachim Wolnik wybiegali pełne 40 minut. Mało tego, że wybiegali to jeszcze udzielili surowej lekcji młodszym rywalom. Szacunek jakim darzę tych ludzi jest przeogromny. Chylę czoła.

No i na koniec piąty cud, autorstwa TG Team. Cztery z ostatnich sześciu porażek tej drużyny wyglądały identycznie: trzymali wynik na styku do końca III kwarty, a później dostawali małpiego rozumu i wracali do Tarnowskich Gór na tarczy. Tym razem jakaś siła nadprzyrodzona sprawiła jednak, że nie tylko zagrali świetnie przez ¾ meczu, ale i w decydującym starciu zachowali chłodne głowy, kontynuując skuteczną grę w ataku. Posłodzę sobie jednak trochę i napiszę, że kluczem do zwycięstwa okazała się obrona strefowa. Łukasz Przybyłek już wie co mam na myśli... ;-)

 

Uwaga! Uwaga!

Policzyliśmy soboty, niedziele itd., popatrzyliśmy na ligę i doszliśmy do wniosku, że czegoś tu brakuje... Meczu Gwiazd brakuje! Wymyśliliśmy więc, że 26 lutego (sobota) w samo południe można by było taki mecz rozegrać. Formuła byłaby następująca: I liga vs II liga! Wyboru graczy dokonalibyście Wy drodzy czytelnicy ( :-) ) do spółki z nami - organizatorami. Zapraszam zatem do podawania swoich typów w komentarzach tutaj bądź na Mordo-Książce http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840

Ci, którzy uzyskają najwięcej Waszych głosów utworzą pierwsze piątki, my zaś dobierzemy pozostałych zawodników. Podawajcie proszę po pięciu graczy I i II ligi plus trenerów. Głosujemy do 10 lutego.

 

Oto moje typy na pełne 12-stki:

II liga:

  1. Kupka, Śmigielski

  2. Wesołowski, Olesiński

  3. Flaga, Szupin, Koźmiński

  4. Bastek, Miądowicz, Gruszka

  5. Kupczyk, Michalski

 

Trenerzy: Tomasz Oczadły i Jarosław Świercz

 

I liga:

  1. Gruca, Zarychta

  2. Cichoń, Reszkiewicz,

  3. Soja, Fojcik, Sztych

  4. Janus, Mandowski, Kaptacz

  5. Rusek, Krzysteczko

 

Trenerzy: Marcin Cyran i Marcin Wisła

 

Piątka kolejki I ligi:

Joachim Wolnik (Kociki) 10 pkt, 5 zb, 4 przech, 5 as, 2 bl – główny architekt zwycięstwa nad ALTĄ. Niebywała inteligencja boiskowa pozwalająca wybierać niemal każdorazowo najlepsze rozwiązanie.

 

Przemysław Pindor (Budsar) 28 pkt, 5 zb, 7 przech – career high napisałyby po tym meczu Amerykańskie media. Czołowy złodziej ligi w końcu sobie także postrzelał. Tydzień temu równie dobre zawody rozegrał Walicki i w obu przypadkach podobno świetnie zadziałał efekt słomianego wdowca. Proponuję więc wysłać wszystkie małżonki na jakieś wspólne wakacje w okolicach kwietnia i maja.

 

Łukasz Kaczmarski (Red Devils) 10 pkt, 8 zb, 4 przech – świetna praca wykonana w obronie, głównie na Adamie Janusie.

 

Ryszard Stankiewicz (Kociki) 14 pkt (10/12), 4 zb -obchodzący w tym roku 54 urodziny gracz Kocików zawstydził sporo młodszych przeciwników z Dąbrowy Górniczej. Rozegrał pełne 40 minut spisując się przy tym niemal idealnie na linii rzutów osobistych. Czapki z głów!

 

Wojciech Kampa (TG) 18 pkt, 8 zb, 4 bl – nabrał pewności siebie i z każdym meczem gra coraz lepiej.

 

Na plus:

Kociki – niewiarygodny mecz... Każdy tylko czekał kiedy w końcu ich dojdą i... doszli, ale tylko na chwilę. Później znowu wzięli sprawy w swoje ręce.

 

TG – można? Pewnie, że można!

 

Na minus:

ALTA – cieszę się, że to widziałem bo inaczej bym nie uwierzył... Każde słowo, które ciśnie mi się na usta byłoby uznane za obraźliwe.

 

Omega – heh...

 

Piątka kolejki II ligi:

Tomasz Ślęzak (z imienia dalej mi nieznany) (Płomień) 12 pkt, 8 zb, 4 przech, 5 asrobił wszystko czego potrzebowała drużyna, no i w końcu ograniczył straty.

 

Jarosław Koźmiński (Longman) 17 pkt, 6 zb, 4 przech, 3 as – uwaga złodziej! Świetnie czyta grę rywali, dzięki czemu z łatwością przechwytuje ich podania.

 

Michał Zorzycki (Zryw) 10 pkt, 5 zb, 7 as , 2 bl – dobrze zaczął mecz będąc jedyną jasną postacią swojej drużyny, ale w to co zrobił w ostatniej akcji niewielu mogło uwierzyć. Jego rzut za 3 punkty równo z końcową syreną dał Zrywowi szalenie ważne zwycięstwo!

 

Michał Szupin (ZGP) 26 pkt, 7 zb, 2 przech, 2 as, 3 bl – tym razem nieco słabsza skuteczność, ale nadrobił to aktywną grą w obronie. Ósemka coraz bliżej...

 

Mariusz Flaga (Jaworzno) 24 pkt, 9 zb, 4 przech, 3 as – MVP! MVP! MVP!

 

Na plus:

Zryw – niespodziewanie ograli Pasibrzuchy zwiększając swoje szanse na pierwszą ósemkę.

 

ZGP – znaleźli się w bardzo komfortowej sytuacji. W decydujących momentach meczu z Silesią bardzo rozsądnie wybierali opcje w ataku.

 

Na minus:

Silesia – poza dwójką podkoszowych Komandzik-Przybyła nie znalazł się nikt kto potrafiłby choćby przez moment wziąć na siebie ciężar gry w ataku. Koszmarna IV kwarta.

 

Amigos – dalej same czerwone strzałki po kliknięciu w ich zakładkę...

 

Niezłe numery:

22:1 – wynik pierwszej kwarty meczu Atomic – Antidotum.

 

Tako rzecze Tomek Pustelnik (9-letni syn Krzysztofa Pustelnika):

22 do 1... jaki wstyd.” - o I kwarcie meczu Atomic – Antidotum

 

6 punktów to nawet ja rzuciłem.” - kiedy w połowie II kwarty tyle punktów na swoim koncie mieli gracze z Gliwic.

 

Ten pan z lewej ma depresje.” - o Henryku Kuczerze, kiedy ten narzekał na sędziów podczas meczu ALTA – Kociki.

 

Cytat kolejki:

Te a Ty jak widzisz, że jest rzut to pacz!” - Marcin Spałek do Zbyszka Sochackiego podczas przerwy na żądanie.

 

Okiem Statysty(ka) na mordo-książce:

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840

 

 

Marcin „Benek” Bębenek

( benek.upr@poczta.fm )

Komentarze

tio | 10-02-2011 13:45 | 0803.smevpn.tpnet.pl
Komentarz został zablokowany przez moderatorów.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Monstars73:57Hicawięcej»
(08-03-2020 10:20)
2. Liga Grupa B:
Energiczni20:0Olimpiawięcej»
(08-03-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 20
1. Liga:
Budsar66:85Demonswięcej»
(08-03-2020 19:00)
Gwiezdno Flota108:81Rybnik Teamwięcej»
(08-03-2020 17:30)
Drim Tim77:63Dobermanywięcej»
(08-03-2020 16:00)
Wściekłe Psy52:65Longmanwięcej»
(08-03-2020 14:30)
Romus61:115Green Peaswięcej»
(08-03-2020 13:00)
Atomic68:78Jaworznowięcej»
(08-03-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Se Gramy37:67Watahawięcej»
(07-03-2020 13:00)
Wielka Kiść67:56Zrywwięcej»
(07-03-2020 11:40)
ZGP51:48Piaśnikiwięcej»
(07-03-2020 9:00)
2. Liga Grupa B:
Dazynt32:74Killa Beeswięcej»
(07-03-2020 10:20)