12,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka VI i 1/2, Klątwa „Oka”.

25-10-2016 17:20 | Benek

Jakoś tak często zdarza się, że jak tylko kogoś pochwalę – czy to za konkretny element gry, czy ogólnie - to w kolejnych meczach dany gracz lub drużyna robi mi psikusa i staje się żywym zaprzeczeniem tego co napisałem. Muszę się chyba podwójnie zastanawiać nad tym co piszę, bo wygląda na to, że gorzej jak napiszę coś pozytywnego niż sprzedam prztyczka w nos. Mamy na to kolejne przykłady...

1. Gracze Sor-Drew i Watahy potrzebowali sporo czasu, żeby złapać odpowiedni rytm. Niedzielny poranek na pewno w tym nie pomagał.

2. Oczy szerzej otwierały się w zasadzie tylko na efektowne bloki graczy z Zagłębia.

3. Od czasu, kiedy napisałem, że Tomek Markocki sieka trójki, zawodnik ten zaliczył w tym elemencie gry 0/22. Przepraszam!

4. Pierwsze 11 punktów w II kwarcie zdobył dla Sor-Drew Andrzej Miziniak.

5. Dwie trójki Romka Polczyka pozwoliły ekipie z Rudy Śląskiej i Bytomia odskoczyć na 13 punktów i spokojnie kontrolować mecz.

6. Niemoc Watahy w ataku była porażająca. W żadnej kwarcie ich zdobycz nie przekroczyła 9 oczek.

7. Bezkompromisowa walka pozwoliła Olimpii prowadzić z Romusem 14:13 po I kwarcie.

8. Efektem ubocznym takiej, a nie innej gry była jednak duża ilość przewinień, co musiało się odbić na grze w dalszej części meczu.

9. Póki co agresywna obrona pozwalała im zdobywać kolejne łatwe punkty z kontry. W pewnym momencie przewaga wynosiła już 9 punktów.

10. Sebastian Breguła pierwsze punkty z gry zdobył dopiero na początku II połowy. Generalnie jednak – delikatnie mówiąc – nie był to jego dzień. A, że równie duże problemy ze zdobywaniem punktów mieli tego dnia Tomek Oczadły i Maciek Walerowicz, to Romus męczył się niemiłosiernie.

11. Na 2,5 minuty przed końcem Olimpia w końcu wykorzystała tą niemoc. Po trójce Grzesia Jelonka wyszli na prowadzenie 45:43. Gracze z Katowic popełniali kolejne błędy, a Wojtek Szastok, Kamil Chmielorz i ponownie Jelonek dołożyli po dwa punkty z osobistych.

12. Ważne i cenne zwycięstwo ekipy z Boruszowic.

13. Starcie Longmanów z ZGP również nie dostarczała ofensywnych fajerwerków. Ot koszykówka dla koneserów.

14. Duża przewaga pod tablicami pozwoliła tym pierwszym odskoczyć na kilka oczek.

15. ZGP zdobywało punkty w zasadzie tylko z szybkiego ataku.

16. Choć Adam Szabatowski i Tomek Cichoń robili co mogli, to siła rywali była za duża.

17. Kiedy Longmanom w końcu wpadło kilka rzutów z dystansu przewaga urosła do niemal 20 punktów i było po meczu.

18. I kwarta meczu Killa Bees-Monstars była najlepszym co zobaczyłem tego dnia w hali przy ul. Hallera. Skrót meczu od nizawodnego Tomka Chrząstka możecie zobaczyć tutaj.

19. Na trójki Przemka Komendarskiego i Łukasza Klasy, tym samym odpowiadał Goran Tomanić. Do tego skuteczni Michał Błaszkiewicz i Krzysiek Ziaja. Fajna, szybka koszykówka.

20. Dalej nie było już tak różowo, skuteczność spadła i zaczęła się ligowa młócka. W takim wydaniu jednak nadal oglądało się to całkiem przyjemnie.

21. 8 punktów Łukasza Klasy w III kwarcie pozwoliło drużynie z Będzina odskoczyć na 42:34.

22. Michał Piętka bardzo umiejętnie korzystał z wszystkich zawodników, których miał do dyspozycji. Dzięki temu na ostatnie 5 minut meczu miał do dyspozycji podstawowych graczy, wśród których nie było widać oznak zmęczenia.

23. Mimo, że mieli moment dekoncentracji, po którym Tomanić zmniejszył straty do 3 oczek na minutę przed końcem, to było wszystko na co tego dnia pozwolili Monstars. Trafione 3 z 4 osobistych załatwiły sprawę.

24. Duet Winkler-Kurzawa zapewnił zespołowi z Jaworzna 11-punktowe prowadzenie już po 4 minutach gry.

25. Na szczęście dla Zrywu skuteczna gra Mariusza Salamagi i Marcina Szatki pozwoliła ograniczyć straty.

26. Na przełomie II i III części gry Jaworzno ponownie odskoczyło. Tym razem solidną przewagę udało im się już utrzymać do samego końca.

27. Patrząc przez pryzmat tego co obie ekipy pokazywały we wcześniejszych meczach, trzeba napisać wprost, że z boiska wiało nudą.

28. 3x3 Marcina Cieńciały i 8 punktów Bartka Otko na otwarcie meczu Płomień-Supersonics pozwoliły szybko ustalić kto w tym meczu będzie króliczkiem, a kto goniącym.

29. Mimo tego, że Rafał Doniec i spółka nie forsowali tempa, nie zostali dogonieni.

30. Strach pomyśleć jak wyglądałaby gra Płomienia gdyby Piotrek Bąk nie wrócił na listę aktywnych. Szkoda tylko, że w tym samym czasie ze składu wypadli Janek Lubos i Tomek Ślęzak.

31. Kolegom z Zagłębia Darek Kąkol może podziękować za łagodne potraktowanie.

Piątka kolejki II ligi:

Grzegorz Jelonek (Olimpia) 16 pkt, 4 zb, 2 przech, 2 as – mega ważna trójka, która dała prowadzenie i osobiste, które pomogły ją utrzymać.

Andrzej Miziniak (Sor-Drew) 18 pkt, 7 zb – na tle notorycznie pudłujących rywali wyglądał jak człowiek z innej planety.

Łukasz Klasa (Monstars) 17 pkt, 4 zb, 2 przech, 2 as – Klasa!

Bartłomiej Otko (Supersonics) 14 pkt, 6 zb, 3 przech – zdecydowanie najlepszy mecz jaki rozegrał w RALK.

Michał Winkler (Jaworzno) 17 pkt, 9 zb – staty mogły być bardziej imponujące, ale często wybierał drogę na skróty, co kończyło się stratami piłki i przewinieniami.