Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka VII i pół, Ziaja niy dupc!, czyli niedziela z II ligą.

09-11-2015 21:47 | Benek

Tym razem na wolną halę rudzkiego MOSiR-u przy ul. Hallera załapali się tylko gracze II ligi. Emocji i niespodzianek jednak nie zabrakło. Zapraszam do lektury podsumowującej to co się działo na parkiecie.

1. Olimpia w końcu zwycięska! Tym samym nie ma już w II lidze drużyny bez wygranej.

2. Michał Smółka zasłużył na dobrą flaszkę od kolegów.

3. Olimpia nie straciła nawet połowy punktów, z tego co średnio dotychczas wrzucali im przeciwnicy.

4. Wyrównali za to swój najlepszy wynik strzelecki.

5. Walczaki po raz pierwszy odkąd grają w RALK zaliczyli mecz bez choćby jednej celnej trójki.

6. Jakby wyjąć ze składu Sebastiana Bregułę, to reszta zaliczyła 7/48 z gry. 15%.

7. ZGP znowu przywiozło skład, który oglądało się przyjemnie, nawet jeśli nie wszyscy mieli dobry dzień.

8. W sumie bez znaczenia, bo przeciwnicy mieli jeszcze gorszy.

9. 21 strat czy połowa niecelnych osobistych i w sumie dalej już nie trzeba szukać przyczyn porażki.

10. Dla Killa Bees była to trzecia z rzędu, z czego dwie z drużynami z dołu tabeli.

11. Tomek Cichoń momentami przypominał znowu zawodnika jakiego znałem z poprzednich lat.

12. Zwycięstwo ZGP zapewnił Bartosz Jóźwiak, który najpierw na 1:32 przed końcem wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a na 7 sekund przed końcem przypieczętował zwycięstwo dwoma celnymi osobistymi.

13. Zryw jest dla mnie zagadką. Pod każdym względem.

14. Sor-Drew nawet z kiepską skutecznością nie miał problemów, żeby sobie z nimi poradzić.

15. Po raz pierwszy też Romek Polczyk i spółka nie musieli biegać za przeciwnikiem. Zawodnicy Zrywu grali jeszcze wolniej, a kontratakami się najwyraźniej brzydzili. Nie lubią łatwych punktów.

16. Gracze Monstars znowu wykonali kawał dobrej roboty w obronie. Płomień (poza I kwartą) w ogóle sobie z nią nie radził.

17. Zwłaszcza dwójka rozgrywających.

18. W ataku zespół Michała Piętki nie musiał pokazać nic wybitnego, by wygrać ten mecz. Solidność kilku graczy w zupełności wystarczyła.

19. Gracze Sportowych Tychów zaczęli starcie z Tymi co nie łażą od 10:25.

20. Ale później wzięli się w garść i zaliczyli serię po której prowadzili 35:29.

21. „Wyszliśmy z gówna, jest +6, kontrolujemy basket” - skomentował to Olek Ditmer.

22. Jak powiedział, tak zrobili.

23. W trakcie przerwy, na ławce TG Team padło moje ulubione: „Ziaja, niy dupc!”

24. Autorem oczywiście Adam Zadęcki.

25. Longmani pozazdrościli rywalom dialogów i w ostatniej kwarcie Tomasz Oczadły uciął sobie z Krzyśkiem Kręglickim „miłą” pogawędkę.

26. Gadki gadkami, ale koszykówki w tym meczu też było całkiem sporo.

27. Zanim gracze z Tarnowskich Gór zdali sobie sprawę, że przyjechali do Rudy Śląskiej pograć w kosza, Jarek Koźmiński zdążył zaliczyć kilka przechwytów i asyst, po których koledzy zdobywali łatwe punkty.

28. Świetnie sobie radził również Tomek Mucha, a w IV kwarcie wynik trzymał z kolei Krzysiek Kręglicki.

29. Po stronie TG Team na wyróżnienie zasłużył w zasadzie tylko Dawid Stroba, który – w odróżnieniu od kolegów – w milczeniu po prostu robił swoje.

30. Najbliższe trzy mecze dadzą odpowiedź o co będą grać w tym sezonie oba zespoły. Bo póki co jest sinusoida.

Piątka kolejki II ligi:

Aleksander Ditmer (Sportowe Tychy) 26 punktów, 4 zb, 3 przech, 6 as – zaczął tak jakby tym razem chciał dołożyć 10 niecelnych rzutów i strat, ale szybko wziął się w garść i zaczął siać spustoszenie w szeregach rywali. Akcje 2+1, do tego proste, dwójkowe akcje z Robertem Białkowskim i kolejne zwycięstwo na koncie Tyszan.

Krzysztof Kręglicki (Longman) 26 pkt, 5 zb, 2 przech, 2 as – miał duży przestój w środku mecze, ale w IV kwarcie jego punkty bardzo się przydały, by rywale nie uwierzyli, że jeszcze mogą coś w tym meczu ugrać.

Tomasz Mucha (Longman) 25 pkt, 6 zb, 2 przech, 2 as – trochę czasu minie zanim rywale poradzą sobie z leworęcznym zawodnikiem. Trochę „dzik”, ale jak widać w tym szaleństwie jest metoda.

Jarosław Koźmiński (Longman) 8 pkt, 6 zb, 6 przech, 9 as – rewelacyjny mecz, już w I kwarcie w zasadzie pozamiatał rywali.

Michał Smółka (Olimpia) 22 pkt, 13 zb, 5 as – momentami miałem wrażenie, że nawet jakby spróbował rzucać tyłem z połowy to też by wpadło. Wielki mecz. Tym bardziej, że i na deskach powalczył.

Niezłe numery:

0 – tyle celnych trójek miał na swoim koncie zespół Walczaki. Po raz pierwszy w swoich występach w RALK.

Cytat kolejki:

Widza, że jakieś dwa chopy niy majom łobiadu w doma.” - Tomek Kiełtyka po tym jak zobaczył, że mecz sędziują dwie panie: Agnieszka Dudek i Karina Pełka.