Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2019/20

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Brak zdjęcia
Maciej Soehrich
(Budsar)
27,47
1. Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Grzegorz Podulka
(Budsar)
27,00
1. Liga - Asysty
Brak zdjęcia
Michał Moralewicz
(Budsar)
9,73
1. Liga - Zbiorki
Brak zdjęcia
Grzegorz Zawierucha
(Demons)
11,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka VII, Come back.

02-12-2013 20:49 | Benek

Okiem Statysty(ka) Kolejka VII, Come back.

 

Dużo rzeczy się w RALK dzieje, ale taki come back jak w meczu Killa Bees - Sportowe Tychy to prawdziwy ewenement. Drużyna Karola Klonka przegrywała przed ostatnią kwartą szesnastoma punktami, a mimo to wygrała sześcioma. No cóż: „Where amazing happens”.

 

Killa Beas – Sportowe Tychy 56:62

47:31 przed ostatnią kwartą. Pewna gra Killa Bees, absolutna dominacja na deskach Jasia Kupczyka, punkty Bartka Bogackiego oraz Krzyśka Ziaji. Ten ostatni nawet zaczął bardziej zwracać uwagę na walory sędziny, niż na rywali. Wszystko szło gładko i przyjemnie, z jednym małym wyjątkiem: problemy z faulami Jarka Woźnioka, przez które rozpoczął IV kwartą kwartę na ławce. Zespół z Tychów nie radził sobie na deskach, niemiłosiernie pudłował Wojtek Jagiełka, nie udawało się też uruchomić największej broni, czyli rzutów z dystansu. No i jest przerwa przed ostatnią częścią gry. Można by się było poddać, trochę pobiegać, coś porzucać i pójść pod prysznic. Karol Klonek postanawia jednak jeszcze motywować kolegów do tego by spróbować obrony na całym. Pomysł „chwyta” od pierwszych sekund. Rywale gubią się w niemal każdej akcji, strata goni stratę. Rozpoczyna się żmudne odrabianie punktów. Killa Bees zagotowali się do tego stopnia, że nawet powrót na boisko Woźnioka niewiele już pomógł. Tyszanie zaś „poczuli krew”. Na 43 sekundy do końca Klonek rzutem za 3 punkty prowadzenie swojemu zespołowi (55:56). W odpowiedzi Woźniok trafia jeden osobisty i mamy remis. 23 sekundy przed końcem na ponowne prowadzenie Sportowe Tychy wyprowadza Kamil Malicki. Killa Bees nie potrafią przeprowadzić skutecznej akcji. Za to Darek Żymła i Janek Viscardi zbierają piłki po niecelnych osobistych, nie dając tym samym szans rywalom nawet na posiadanie piłki. Jeszcze tylko Klonek trafia ostatnie dwa osobiste i można się cieszyć z wygranego meczu, który dla wielu drużyn byłby już przegrany. Szacunek panowie.

 

Kociki Bis – DBO Sport 20:0

Chciałem podziękować Andrzejowi Wesołowskiemu, że dał znać dzień wcześniej. Można było dłużej pospać, zamiast siedzieć na hali i czekać...

 

Kociki Sor-Drew – Płomień 66:86

Niezmiennie jestem pod wrażeniem składu Płomienia na ten sezon. Tym razem rozprawili się Kocikami, a mecz tak naprawdę ustawiła I kwarta, wygrana przez ekipę z Dąbrowy Górniczej 27:8. Trafili w tym czasie między innymi 6 trojek, a pierwszy sygnał do zmasowanego ataku dał Sebastian Czepczor. Później nieuchwytny dla rywali był Jan Lubos, a swoje „3 grosze” dokładali tez rezerwowi: Tomek Ślęzak, Marcin Cieńciała i Michał Babiarz. III kwartę można potraktować jako wypadek przy pracy. Kocikom może się odbijać Płomieniem...

 

Gwiezdno Flota – TG Team 49:47

Niewiele brakowało, by debiut w tym sezonie Wojtka Kampy pozwolił ekipie z Tarnowskich Gór odnieść ważne zwycięstwo. Niestety jego kolegom zabrakło skuteczności. Pudłowali wszyscy łącznie z Łukaszem Baszyńskim. Na nic więc się zdało parę celnych trojek Mateusza Zielińskiego czy wszechstronna gra Szymona Podgórskiego. Zespół z Rudy Śląskiej jako całość nie był wcale lepszy, ale miał w swoich szeregach Szymona Żymłę oraz wykorzystujących jego podania Tomka Białdygę i Dawida Lato. Wystarczyło by wygrać mecz dwoma punktami.

 

Monstars – Atomic 55:65

Małe derby Zagłębia zapamiętam ze względu na roznegliżowanego Michała Piętkę...

 

Wielka Kiść – Jaworzno Squad 42:49

Pewnie skończyłoby się większą przewagą, ale gracze z Jaworzna dezorganizowali sobie grę zmieniając po 4 graczy naraz. Nie raz, nie dwa pisałem i mówiłem, że o takich zmianach mam jak najgorsze zdanie. Ten mecz to potwierdził. Brawa natomiast za zatrzymanie Waldka Bastka, w ogóle sobie nie pograł.

 

Zryw – ZGP 53:42

Czarną dziurę mam w głowie, kiedy próbuję sobie przypomnieć cokolwiek z tego meczu...

 

TG Power – Sport Rebel 52:66

Kiedy Adrian Kupka zszedł z boiska z kontuzją było niemal pewne, że drużyna z Tarnowskich Gór nie ma większych szans. No bo kto miałby powstrzymywać ataki Mateusza Zarychty i Pawła Zielonego? Na szczęście dla drużyny Darka Bąka okazało się, że wspomniana dwójka strzelecko nie miała najlepszego dnia, dzięki czemu długo udawało się zachowywać rywali w zasięgu 2-3 posiadań. Było to możliwe głównie dzięki świetnej postawie Marcina Wojtynka, który kończył niemal wszystkie akcje spod samej dziury. Niestety na początku IV kwarty popełnił 5 faul i musiał opuścić boisko. Jak to się odbiło na zdobyczy punktowe zespołu widać po wyniku kwarty. Po jego zejściu w zespole TG power nie znalazł się nikt, kto pociągnąłby grę w ataku. Sport Rebel zaś spokojnie wypunktował rywala, głównie dzięki świetnym asystom Zarychty, który w ostatniej części gry skupił się na dostarczaniu piłek kolegom.

 

10Kg Mniej – Green Peas 39:50

Kolejna nieudana próba złapania kontaktu z czołową ósemką przez drużynę z Rudy Śląskiej. Tym gorzej, że porażki doznali z bezpośrednim rywalem, przez co zamiast zmniejszyć dystans do jednego punktu, powiększyli go do trzech. „Groszki” zagrały bardzo agresywnie w obronie, w II i III kwarcie pozwolili rywalom na zdobycie łącznie ledwie 10 punktów. To właśnie defensywa okazała się kluczem do zwycięstwa, bo po drugiej stronie znowu nie wyglądało to najlepiej. Największy zjazd jakościowy w porównaniu do poprzedniego sezonu zaliczył Marcin Bartecki, nie mam pojęcia co się z nim dzieje, ale nie wygląda to póki co dobrze.

 

4deal – ALTA 51:92

O Katowiczanach nie ma po tym meczu co pisać, no chyba, że o „kulturalnej wymianie zdań” między Arturem Doktorczykiem a Darkiem Dudkiem. Lepiej skupić się więc na zwycięzcach. Tomek Koczwara wykręcił swoje career season high w RALK rzucając 31 punktów, z czego 16 nazbierał już w I kwarcie. Koledzy nie chcieli być gorsi, więc chociaż zwycięstwo było pewne, do samego końca mieli ogromny głód zdobywania punktów. To co mi się podobało to właśnie brak minimalizmu. Niezależnie od wyniku parli do przodu, chcieli więcej i więcej. Cała pierwsza piątka zagrała świetne zawody, a rezerwowy „jedynak” dawał sobie świetnie radę. Tomek Domański ma w tym sezonie ekipę z największą ilością wszechstronnych graczy w lidze, dzięki czemu ma spore pole manewru, by przykrywać niedostatki, choćby te podkoszowe.

 

Remaag – Longman 65:55

Mecz absolutnie do zapomnienia. Drużyna z Rybnika chciała chyba objechać tanim kosztem i jej się udało. Cieszę się, że w Longmanach z ławki dobrze wprowadził się do gry Marcin Pałasz bo inaczej byłoby całkiem nudno, a tak przynajmniej przez chwilę było się czym emocjonować.

 

Drim Tim – Budsar 78:43

Budsar wyglądał jakby na boisku pojawił się za karę. Jakby to był jakiś przykry obowiązek, który trzeba odrobić, by móc pójść do domu. W obronie nawet nie próbowali udawać, że walczą. Po prostu stali i patrzyli jak rywal ich punktuje. 27 zbiórek i ledwie 5 wymuszonych strat na rywalach, to najlepsze podsumowanie. Z biernej postawy Zabrzan najlepiej skorzystał Paweł Nowrotek, który rzucił najwięcej punktów w historii swoich występów w RALK. Przełamanie „Czepka” może być – obok dwóch punktów - największym pożytkiem z tego meczu. Wystarczy porównać jego dorobek ze starcia z Budsarem z uzyskanym we wcześniejszych 5 meczach (razem 53 punkty i 24 eval).

Ponadto widziałem już nie raz ankle breaker, ale shoe breaker to nowość. Paweł Nowrotek tak zakozłował przed Pawłem Przemkiem Pindorem, że temu rozleciał się but i musiał opuścić boisko. Na następny mecz przeciwko Drim Timowi niech założy takie:

 

Hard Plast – Antidotum 71:45

Mam nadzieję, że ostatni mecz był też nagrywany i dotrze do mnie filmik z wsadami Arka Pokorskiego. Plisssss! Jak będę miał to wrzucę.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Piątka kolejki I ligi:

Tomasz Koczwara (ALTA) 31 pkt, 3 zb, 4 przech, 7 as – w końcu zobaczyliśmy starego, dobrego Tomka. Już w I kwarcie miał na koncie 16 oczek, trafiając wszystkie rzuty, zarówno z gry jak i osobowe.

 

Tomasz Szymura (Remaag) 21 pkt, 5 zb, 2 przech, 2 as – niemal niewidoczny, punktował sobie równo przez cały mecz. To sobie trójkę rzucić, to znowu wszedł pod kosz i tak do 21.

 

Aleksander Ditmer (Hard Plast) 11 pkt, 7 zb, 4 przech, 12 as – od niego zaczynało się (a czasem i kończyło) większość dobrych akcji zespołu z Tychów. Podanie do Arka Pokorskiego... Czapki z głów!

 

Paweł Nowrotek (Drim Tim) 38 pkt, 5 zb, 2 przech, 3 as – jak to mówią: „baba z wozu, koniom lżej”... Wyszedł z tego najlepszy indywidualny występ w całej I lidze w tym sezonie. Niesamowita skuteczność i w ogóle łatwość zdobywania punktów.

 

Karol Chamera (Green Peas) 9 pkt, 13 zb, 8 as – już „Groszki” dobrze wiedzą ile mu zawdzięczają. Nawet jeśli nie zdobywa wielu punktów, to jego wpływ na grę jest i tak ogromny.

 

Wisienka na torcie:

Arkadiusz Pokorski (Hard Plast), dzięki niemu zapamiętałem coś z ostatniego meczu tej kolejki. Ogromne brawa za trzy wsady, w tym jeden alley oop. Po tym ostatnim szczęki przy stoliku opadły baaardzo nisko.

 

Na plus:

Drim Tim - mimo osłabień rozgromili Budsar.

 

Green Peas – widziałem „Groszki” z poprzedniego sezonu!

 

Na minus:

Budsar – obrona to jeden wielki dramat, w ataku tym razem wcale nie było lepiej.

 

10 Kg Mniej – play off uciekają właśnie w takich meczach...

 

Piątka kolejki II ligi:

Szymon Żymła (Gwiezdno Flota) 7 pkt, 10 zb, 8 przech, 10 as – przy takim wpływie na grę swojego zespołu nawet brak skuteczności można wybaczyć. Był wszędzie, robił wszystko.

 

Paweł Kurzawa (Jaworzno) 18 pkt, 6 zb, 3 przech, 5 as – parę osób już mnie zdążyło zapytać co on robi w ogóle w RALK... Całkiem słusznie zresztą. Świetny zawodnik.

 

Karol Klonek (Sportowe Tychy) 21 pkt, 5 zb, 2 przech, 4 as – tego dnia był prawdziwym kapitanem. Mimo dużej straty punktowej przed IV kwartą, potrafił jeszcze tchnąć ducha walki w swoich kolegów. Mało tego później jeszcze sam w znacznym stopniu przyczynił się do zniwelowania strat i wypracowania przewagi na finiszu.

 

Jan Lubos (Płomień) 29 pkt, 5 zb, 3 as – dodam, że w 26 minut... Jak łapie rytm to jest nie do zatrzymania.

 

Tomasz Białdyga (Gwiezdno Flota) 16 pkt, 12 zb – wytrzymał 40 minut bez 5 fauli, robił co mógł przy Wojtku Kampie. W dużej mierze dzięki niemu był remis w walce o piłki na tablicach.

 

Na plus:

Płomień – „radość z oglądania gry drużyny Darka Kąkola” jeszcze nieco ponad pół roku temu za takie hasło zamknęli by mnie w zakładzie psychiatrycznym. A teraz? Teraz patrzę z przyjemnością!

 

Sportowe Tychy – trafili do tytułu „Oka”, więc co tu jeszcze dodawać? Brawa!

 

Jaworzno – w końcu przyjechali w szerszym składzie i od razu jest efekt w postaci zwycięstwa nad liderem

 

Na minus:

Killa Bees – po meczu chyba jeszcze długo nie mogli uwierzyć w to co się stało...

 

Kociki – fatalnie zaczęli i fatalnie skończyli...

 

Niezłe numery:

3 – tyle osób liczył fan club Ksawerego Fojcika, jeśli dobrze zapamiętałem na widowni usiadła mama, żona i córka.

 

Usłyszane przy stoliku:

Pani sędzina... Aniołek normalnie...” - Krzysztof Ziaja specjalnie podbiegł do naszego stolika by wyrazić swoje zdanie o Agnieszce Drabik.

 

Pawełku ty dzisiaj błyszczałeś jak te diamenty.” - Krzysztof Swoboda do Pawła Nowrotka, kiedy z głośników poleciała piosenka Rihanny.

 

Cytat kolejki:

Masz przynajmniej czyste majtki?” - żona (?) Michała Piętki troszczyła się o męża...

 

 

 

Okiem Statysty(ka) na mordo-książce:
http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840
 
Marcin „Benek” Bębenek
( benek.upr@gmail.com )

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Monstars73:57Hicawięcej»
(08-03-2020 10:20)
2. Liga Grupa B:
Energiczni20:0Olimpiawięcej»
(08-03-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 20
1. Liga:
Budsar66:85Demonswięcej»
(08-03-2020 19:00)
Gwiezdno Flota108:81Rybnik Teamwięcej»
(08-03-2020 17:30)
Drim Tim77:63Dobermanywięcej»
(08-03-2020 16:00)
Wściekłe Psy52:65Longmanwięcej»
(08-03-2020 14:30)
Romus61:115Green Peaswięcej»
(08-03-2020 13:00)
Atomic68:78Jaworznowięcej»
(08-03-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Se Gramy37:67Watahawięcej»
(07-03-2020 13:00)
Wielka Kiść67:56Zrywwięcej»
(07-03-2020 11:40)
ZGP51:48Piaśnikiwięcej»
(07-03-2020 9:00)
2. Liga Grupa B:
Dazynt32:74Killa Beeswięcej»
(07-03-2020 10:20)