Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2019/20

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Brak zdjęcia
Maciej Soehrich
(Budsar)
27,47
1. Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Grzegorz Podulka
(Budsar)
27,00
1. Liga - Asysty
Brak zdjęcia
Michał Moralewicz
(Budsar)
9,73
1. Liga - Zbiorki
Brak zdjęcia
Grzegorz Zawierucha
(Demons)
11,50

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Kolejka IX, Bombony i Łoszkrabiny.

06-12-2010 21:10 | Benek

Okiem Statysty(ka) Kolejka IX, Bombony i Łoszkrabiny.

 

IX kolejka pierwszej ligi oraz VII drugiej wypadła tuż przed 6 grudnia, więc wypada w mikołajkowym duchu rozdać „gyszynki”. Wszystkich ciekawych tego kto zasłużył na Bombony, a kto na Łoszkrabiny zapraszam do dalszej lektury...

 

Na Bombony zasłużyli:

Adrian Kupka – trzy Michałki i jedna Trufla za blok na Maćku Dyoniziaku z Płomienia. Parę tygodni temu pojawiło się pierwsze nawiązanie do bajek spod znaku Looney Tunes, więc pozwolę sobie znowu pójść w tę stronę... Tym razem Adrian to Struś Pędziwiatr a Maciek to Kojot. Kojarzycie pewnie taki motyw, kiedy Kojot zanim - wykiwany kolejny raz przez Strusia - miał spadać w przepaść, zamieniał się w wielki lizak z napisem „Sucker”. Myślę, że scena ta idealnie oddaje to co się stało na boisku...

 

Krzysztof Krajewski zrobił wszystko, żeby w końcu dostać się do piątki kolejki (najlepszy występ pod względem zdobyczy punktowej od ponad roku), ale kolegów ma takich, a nie innych, więc jako nagrodę pocieszenia wybieram dla niego adwentowy kalendarz z czekoladkami.

 

Trójka zawodników Green Peas, których nie znajdziecie w „Piątce kolejki”, ale bez nich zwycięstwo z Kocikami nie byłoby tak okazałe, a być może w ogóle nie było możliwe. Tercet Przywarka-Bednarz-Palicki wykonał bowiem kapitalną robotę w II połowie. W obronie harowała cała drużyna, ale w ataku to właśnie oni w moim odczuciu wzięli na siebie ciężar gry w najważniejszych momentach. Każdy z nich najpierw dołożył swoją cegiełkę do zniwelowania strat, a później kontynuowali świetną grę wyprowadzając drużynę na bezpieczne prowadzenie. Przywarka tradycyjnie pokazał, że ma świetny rzut z półdystansu, Bednarz trafiał bardzo trudne rzuty pod presją, Palicki zaś w końcu pokazał to czego się po nim spodziewałem od początku, czyli aktywną walkę o zbiórki na bronionej i atakowanej desce. W meczu z Kocikami Marcin nie tylko zbierał piłki po niecelnych rzutach kolegów, ale także skutecznie dobijał, odbierając ochotę do gry rywalom. Oprócz Bombonow dodatkowo dla nich siatka Apluzin!

 

Już kiedyś to chyba pisałem, a na pewno nie raz mówiłem: Michał Bentkowski na ławce Omegi w roli trenera to jakieś 40% więcej szansy na zwycięstwo. Po pierwsze ma kapitalne uwagi w trakcie meczu (wiem, że nie zawsze realizowane, ale ja lubię ich słuchać) oraz potrafi wziąć czas w odpowiednim momencie (to wcale nie jest często spotykana cecha), po drugie zaś pod jego okiem gracze z Katowic grają po prostu lepiej. Ciężko to wytłumaczyć, ale tak po prostu jest. Tak więc Czekoladowy Mikołaj dla „Benego”.

 

Czekolada Ritter Sport (promocja w Lidlu była) dla Andrzeja Sobka za pierwszy od 26-04-2009 eval na plusie! Wiedział w jakim meczu zadebiutować w tym sezonie. Ja mogę tylko dodać, że chętnie będę oglądał „Kołcza” częściej na boisku.

 

Ostatnią nagrodę przeznaczam dla drużyny TG Team. Trzeba doceniać tych, którzy poświęcają się dla innych, ofiarując bliźnim to co sami mają najcenniejsze. Podarowanie zwycięstwa Red Devils było szczytem miłosierdzia i za ten szlachetny gest należy się cała Bombonierka! No dobra nie tylko za to... Jeszcze za bardzo estetyczne wypełnianie „trybuny” za koszem ;-)

 

Łoszkrabinami zadowolić się muszą:

Płomień Dąbrowa Górnicza – opacznie zrozumieli słowa Adama Małysza o dwóch równych skokach i postanowili rozegrać cztery identyczne kwarty pod względem zdobyczy punktowej. W każdej zdobyli 7...

 

Dwa tygodnie temu napisałem, że kto przegra ze Zrywem w obecnej formie ten frajer. No i szybko znaleźli się chętni. ZGP Comax wręcz się prosili o tę porażkę, no i w końcu wybłagali...

 

3/25 z gry w 20 minut to skuteczność Silesii Ruda Śląska w pierwszej połowie starcia z Los Veteranos. I dodam, że wcale nie sprawiła tego jakaś wybitna obrona graczy z Będzina.

 

Basket Team Katowice – w zeszłym sezonie mieli świetną drużynę na boisku, teraz mają jeszcze lepszą... Tyle, że na papierze. Koronny dowód na to, że lepsze jest wrogiem dobrego.

 

Nie martwcie się jednak, najwięcej Łoszkrabin i tak dostanie niejaki Roman „118K14Ch18J” Ludwiczuk ;-)))

 

Piątka kolejki I ligi:

Marcin Bartecki (Green Peas) 11 pkt, 9 zb, 7 przech, 9 as – cyferki mówią wszystko. Idealne zawody, forsował zabójcze tempo, którego w II połowie nie wytrzymali rywale. Zmiana w sposobie gry w ataku widoczna gołym okiem.

 

Marcin Sztych (DMSP) 24 pkt, 5 zb, 4 przech – 11/11 za 2... Świetnie korzystał z podań Kucharczyka i Janusa. Minus za zepsucie akcji meczu Nowrotka ;-)

 

Piotr Wawrowski (Omega) 18 pkt, 4 zb, 2 bl – wciąż pamiętam sezon, w którym takie występy to była norma, więc mam nadzieję, że „Pan Kolanko” będzie w stanie częściej zagrać tak dobre zawody.

 

Michał Janiszewski (Antidotum) 22 pkt, 6 zb, 3 przech, 2 as – zwłaszcza ta ostatnia statystyka robi wrażenie, bo jego koledzy z drużyny twierdzą, że asysty u Meny'ego są jak Yeti...

 

Jacek Bywalec (DMSP) 14 pkt, 18 zb, - miałem napisać, że przeciwko Basketowi się nie liczy, ale niech mu będzie. W końcu inni też mieli szansę w starciu z drużyną z Katowic wykręcić takie cyferki. No i ten żart o żabce i mostku...

 

Na plus:

Green Peas – poszczególni zawodnicy coraz lepiej rozumieją swoją rolę w drużynie. W trakcie pierwszych meczy każdy chciał robić wszystko, teraz widać, że chaos ustępuje miejsca realizacji przedmeczowych założeń.

 

Antidotum – pewne zwycięstwo odniesione „II-ligowym” składem. Jak się okazuje tak też można. No ale taka skuteczność jak na początku meczu zbyt często się nie zdarza...

 

Na minus:

Kociki – poza II kwartą pozwalali rywalom na wszystko. Wyraźnie brakowało Krzysteczki.

 

Budsar – bezpłciowe to jakieś wszystko...

 

Piątka kolejki II ligi:

Adrian Kupka (Pasibrzuchy) 13 pkt, 7 zb, 2 przech, 5 as – bez specjalnego spinania się zrobił swoje. Przy dobrze grających kolegach nic więcej nie było potrzebne.

 

Łukasz Furmanek (Żubry) 14 pkt, 5 zb, 8 as – rzadko w tym sezonie pojawia się na meczach RALK, ale tym razem przyjechał i świetnie rozdzielał piłki między kolegów.

 

Mariusz Flaga (Jaworzno) 18 pkt, 12 zb, 3 przech, 5 as – cyferki robią wrażenie, ale i tak nie oddają roboty, którą wykonał w starciu z Longmanami. Przede wszystkim bowiem opanował totalnie przestrzeń pod bronionym koszem, wyłączając przy tym z gry Michała Gruszkę. Rewelacyjny występ!

 

Waldemar Bastek (Żubry) 25 pkt, 20 zb – w jednym tylko meczu naskakał się więcej niż atakujący siatkarz podczas 5 setowego pojedynku.

 

Jan Kupczyk (Killa Bees) 21 pkt, 20 zb, 3 bl – gracze Respiratora przez 40 minut nie znaleźli ani na moment żadnego sensownego rozwiązania by chociaż trochę ograniczyć jego poczynania.

 

Na plus:

Pasibrzuchy – zgasili Płomień, a mówiąc dokładnie: na mały płomyk z świecy wylali całą zawartość bardzo dużej gaśnicy... Ale żarty się kończą, w najbliższych dwóch kolejkach powiem: sprawdzam!

 

Jaworzno – za szybcy - za wściekli... Nie ma to jak dobry pomysł na mecz i świetna realizacja.

 

Na minus:

Płomień – traumatyczne przeżycie...

 

Longman Boys – dali sobie narzucić styl gry rywali. Stłamszeni – to najlepsze określenie jakie przychodzi mi do głowy.

 

Niezłe numery:

-4 – evaluation drużyny Płomień Dąbrowa Górnicza w starciu z Pasibrzuchami.

116 – evaluation Pasibrzuchów ze spotkania z Płomieniem.

 

Cytaty kolejki:

Kontrowersyjna decyzja, musisz to przyznać przyjacielu.” - Dawid Gruca do sędziego tuż po tym jak ten zdyskwalifikował trenera Podolskiego.

 

Okiem Statysty(ka) na mordo-książce:

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840

 

 

Marcin „Benek” Bębenek

( benek.upr@poczta.fm )

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Monstars73:57Hicawięcej»
(08-03-2020 10:20)
2. Liga Grupa B:
Energiczni20:0Olimpiawięcej»
(08-03-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 20
1. Liga:
Budsar66:85Demonswięcej»
(08-03-2020 19:00)
Gwiezdno Flota108:81Rybnik Teamwięcej»
(08-03-2020 17:30)
Drim Tim77:63Dobermanywięcej»
(08-03-2020 16:00)
Wściekłe Psy52:65Longmanwięcej»
(08-03-2020 14:30)
Romus61:115Green Peaswięcej»
(08-03-2020 13:00)
Atomic68:78Jaworznowięcej»
(08-03-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 2
Kolejka 5
2. Liga Grupa A:
Se Gramy37:67Watahawięcej»
(07-03-2020 13:00)
Wielka Kiść67:56Zrywwięcej»
(07-03-2020 11:40)
ZGP51:48Piaśnikiwięcej»
(07-03-2020 9:00)
2. Liga Grupa B:
Dazynt32:74Killa Beeswięcej»
(07-03-2020 10:20)