Powrót do serwisu MOSiR:
MOSiR

RALK - Sezon 2019/20

Współpracujemy z:
Sfera TV


Najlepsi w 1. lidze

1. Liga - Eval
Bubel
Artur Bubel
(Demons)
27,18
1. Liga - Punkty
Brak zdjęcia
Adrian Kozioł
(Gwiezdno Flota)
24,58
1. Liga - Asysty
Brak zdjęcia
Michał Moralewicz
(Budsar)
10,64
1. Liga - Zbiorki
Pokorski
Arkadiusz Pokorski
(Dobermany)
11,00

Aktualności

Okiem Statysty(ka) Czas oddzielania ziarna od plew vol. III - Fabryka emocji.

26-03-2012 23:16 | Benek

Okiem Statysty(ka) Czas oddzielania ziarna od plew vol. III - Fabryka emocji.

 

Pierwsze ćwierćfinałowe mecze za nami. Dwa blowout'y i dwa mecze na styku. ALTA i Antidotum jeszcze raz potwierdziły, że były zdecydowanie najlepszymi zespołami w rundzie zasadniczej. Od daleko idących wniosków bym się jednak na razie wolał powstrzymać...

 

 

ALTA – TG 92:53

124:28 we współczynniku evaluation... Myślę, że ta „delikatna dysproporcja” idealnie oddaje różnicę w poziomie gry w koszykówkę prezentowanym przez oba zespoły. Duet Koczwara-Byrczek mogę oglądać nawet i przez kilka godzin z rzędu, nie znudzi mi się na pewno. Do tego świetnie biegający do szybkiego ataku Kaszycki oraz Gradzik, który gdy gra z takim zaangażowaniem jest jednym z najwartościowszych podkoszowych w lidze. Podobno w następny weekend Tomek Domański będzie miał jeszcze większe problemy ze składem, no ale zobaczymy jak to faktycznie będzie wyglądać. Ja chcę oglądać jak najwięcej meczy jego drużyny już do samego końca sezonu. Co? Że nie ma nic o TG? To przez grzeczność...

 

Green Peas – Antidotum 47:74

W sumie cyferki się zgadzają, tylko liczby jakoś nie chcą... 16:46 do przerwy. Nie powinienem już nic więcej pisać, bo i tak nie oddam tego co zespół z Gliwic zrobił z rywalami. Tak sobie myślę, że „Groszki” mogły nie prowokować Belknera i spółki tym 4:0. A tak gracze Antidotum się wkurzyli i pozamiatali nimi w pozostałych dziewiętnastu i pół minutach. Przy czym pozamiatali jest określeniem, które dość często w sposób dosłowny oddawało to co się działo na parkiecie. Raz po raz bowiem podopieczni Tomka Kiełtyki odbijali się od Kruka, Belknera i Sowy lądując z hukiem na parkiecie. Gliwiczanie z całą mocą udowodnili, że panujące przekonanie, iż play off to czas, kiedy wygrywa się obroną jest w stu procentach słuszne. Najpierw ręce same składały się do braw, później głowa kiwała z niedowierzania, a na koniec było mi już żal „Groszków”. Niemoc to słowo najlepiej oddające poczynania Green Peas. Mało tego, że nie potrafili się przedrzeć przez ścianę podkoszowych rywali, to jeszcze na dodatek zaliczyli zawstydzające 0/10 zza łuku. Druga połowa nie miała już żadnego znaczenia. Gracze Antidotum słusznie uznali, że nie ma co ryzykować kontuzji, utrzymywali już tylko przewagę, nie forsując takiego tempa jak w I połowie.

 

Basket – Budsar 54:60

Początek II kwarty, zespół z Tychów prowadzi bodajże 21:12, Pycia zdobywa kolejne punkty, między graczami z Zabrza leci pierwsze „zamknij się i graj!”. Wszystko idzie według mojego... tzn. wróżbity Macieja scenariusza, więc pewny swego zakładam się Tomkiem Kucharczykiem o Paulanera. Jednak mija kolejne kilkanaście minut, a w moich myślach Siara mówi „i cały misterny plan też wpizdu”. Budsar zaczął bronić, naprawdę i nawet im to wychodziło. Przede wszystkim zaczęli wywierać większą presję na Pycię, a innego chętnego do zdobywania punktów w Baskecie nie było. Zespół z Zabrza najpierw dość szybko odrobił straty, a później wyszedł na kilku punktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. To co różniło Budsar od Basketu, to pewność siebie w ataku. Po prostu po Mandowskim, Krajewskim i Malcherczyku było widać, że nie obawiają się wziąć w najważniejszych momentach meczu ciężaru gry na swoje barki. Tak zrobił zresztą ten ostatni kiedy trafił w końcówce trójkę, która dla mnie była stemplem na zwycięstwie. W ogóle przegląd pola, którym dysponuje popularny „Marchewa” robi wrażenie, każde podwojenie kończyło się natychmiastowym podaniem do Krajewskiego lub Mandowskiego. Bardzo lubię oglądać ich trójkowe akcje. W drugim meczu Basket musi postawić na jeszcze twardszą obronę, moim zdaniem to jedyna droga. Poza tymi, którzy byli ostatnio przydają się do tego jeszcze Kocy i Broda. Tym bardziej, że osłabieni będą brakiem Rojka, który złapał zupełnie niepotrzebnego czwartego „dacha” w sezonie...

 

Drim Tim – Kociki 51:59

„Przegrali bo przestali grać to co grali.” - to zdanie Mariusz Dudka idealnie oddaje przyczynę porażki DT. Aktualny mistrz był w tym meczu jak najbardziej do ogrania. W zasadzie to się o to prosili, przez większość meczu niczym nie zachwycali, wyraźnie brakowało kogoś na ławce kto kontrolowałby zespół i robił przemyślane zmiany. Jeśli tylko Miziniak nie miał jakiejś kontuzji, o której nic nie wiem to kompletnie nie rozumiem czemu przesiedział prawie cały mecz na ławie. Drim Tim na ich tle grał szybko i wykorzystywał każdą nadarzającą się okazję do „ukąszenia”. Wszystko szło dla nich dobrze do ostatnich 8 minut meczu. Wtedy zaczęli kombinować, niepotrzebnie zwalniać grę, a kiedy Kociki postawiły strefę pogubili już się zupełnie. Zagapił się też Kuczera, który za późno pozwolił J. Nowrotkowi wrócić na parkiet. Trzeba jednak od razu dodać, że Dawid zrobił kapitalną robotę, nieustannie napędzając swoich zawodników do wzmożonego wysiłku. Szkoda, że tego co gadał nikt nie nagrywa, byłby fajny reportaż... Wracając jednak do meczu, to na 2 minuty do końca losy meczu rozstrzygnął duet Fojcik-Pawlik, pierwszy kolejny raz pokazał, że ma stalowe nerwy i trafił zza łuku, a chwilę później ten drugi był bezbłędny z linii rzutów osobistych. Na 50 sekund do końca kolejną trójką zwycięstwo przypieczętował Wolnik.

 

No i znów mieliśmy bardzo ciekawy mecz na II-ligowym froncie. Drugi tydzień z rzędu brała w nim udział drużyna Pride&Glory, która tym razem okazała się minimalnie lepsza od Żubrów. Grabiański i Bastek byli dla nich co prawda nie do zatrzymania jednak z obwodowymi poradzili już sobie świetnie. To co mi się podobało, to zachowanie na ławce Jarka Harazina. Zaczynał sezon jako „trener”, a ma szansę skończyć jako trener. W końcu przestał wszystkim „robić dobrze”, a zaczął dążyć do zwycięstwa, a to najczęściej nie idzie w parze. Błędy jak każdy popełnia, ale potrafi szybko wyciągnąć wnioski. Brawo. W ogóle drużyna P&G z końcówki sezonu podoba mi się coraz bardziej, ciekawe czy przełoży się to na walkę w czwórce. Odpowiedź już po świętach.

 

Teraz czas na historię pewnego obrazka, czyli znajdź pięć różnic:

 

Na pierwszym widzimy mój projekt do wymyślonego „przypadkiem” hasła. Na drugim zaś efekt końcowy po kilku mało istotnych poprawkach wprowadzonych przez Tomasza Walusa z www.lookaii.pl . Tak naprawdę to różnica jest tylko w używanych programach i nic więcej! ;-) A tak poważnie to ciesze się, że mam wśród znajomych takiego gościa jak „Waldi”, do głowy mi nie przyszło, że zrobi takie cacko, dzięki! :-)

 

 

Piątka I meczy ćwierćfinałowych I ligi:

Marcin Malcherczyk (Budsar) 14 pkt, 6 zb, 2 as, 5 as – arcyważna trójka w końcówce plus kilka świetnych asyst... No i w anusie... znaczy się w bonusie – cytat!

 

Ksawery Fojcik (Kociki) 14 pkt, 8 zb, 2 as – końcówkę meczu rozegrał po profesorsku. 98/100 graczy by się nie zdecydowało na taką trójkę. On i Malcherczyk tak.

 

Krzysztof Belkner (Antidotum) 23 pkt, 8 zb, 2 przech, 4 as – mamy w języku polskim takie powiedzenie: rzucać grochem o ścianę, co oznacza bezskuteczne zabieganie o coś. W RALK mamy rzucanie „Groszkami” o Belknera, co oznacza daremne zabieganie o punkty.

 

Sławomir Kruk (Antidotum) 24 pkt, 7 zb, 2 as – imponująca łatwość zdobywania punktów z każdej pozycji, 100% z osobistych, do tego kawał dobrej obrony.

 

Arkadiusz Byrczek (ALTA) 24 pkt, 8 zb, 3 as – z dziecinną łatwością ogrywał podkoszowych graczy TG, obojętnie kto akurat próbował go zatrzymać.

 

Piątka kolejki II ligi:

Tomasz Cichoń (P&G) 19 pkt, 2 zb, 3 przech, 2 bl – debeściak!

 

Maciej Balcerzak (OMB) 21 pkt, 11 zb, 3 as, 2 bl – z meczu na mecz coraz bardziej produktywny, szczyt powinien przyjść na play off.

 

Artur Doktorczyk (P&G) 8 pkt, 7 zb, 3 przech, 4 as, 6 bl – genialny mecz w obronie. Coraz dłużej potrafi wytrzymać na parkiecie!

 

Marcin Gajdziński (Wielka Kiść) 21 pkt, 7 zb – wobec słabszej dyspozycji Boczuli, stał się najważniejszą i najpewniejszą opcją w ataku.

 

Maciej Słomka (Wielka Kiść) 12 pkt, 15 zb, 4 przech, 3 as, 2 bl – no no takie cyferki, a pod koszem musiał walczyć z uczestnikiem Meczu Gwiazd. Umówmy się, nie są to łatwe rzeczy!

 

Usłyszane przy stoliku:

Run&Gun – Lotajom i Szczylajom.” - Tomasz Kucharczyk w trakcie meczu Kociki Bis – Jaworzno. Poliglota!

 

Telewizja nas karmi takim gównem, że masakra.” - proste, szczere i w 100% prawdziwe stwierdzenie sędziego Andrzeja Rakowskiego.

 

Cytat weekendu:

Ale początek mieli dobry... No całe 30 sekund.” - Sławek Kruk w przerwie meczu z Green Peas. „Groszki” prowadziły wówczas 4:0.

 

  • Którą ręką go trzymałem?! Chyba fiutem?! - Robert Rojek dociekał szczegółów swojego przewinienia u sędziego.

  • Od razu wam powiem, że fiutem nie, wiem bo stałem tyłem. - szybko zdementował ewentualne plotki Marcin Malcherczyk

 

Niezłe numery:

10 – tyle osobistych rzucali gracze Kocików w meczu z DT

10 – a tyle trafili.

 

Okiem Statysty(ka) na mordo-książce:

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Okiem-Statystyka-RALK-Ruda-Slaska/219560013840

 

 

Marcin „Benek” Bębenek

( benek.upr@poczta.fm )

 

Komentarze

Ta wiadomość nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym w serwisie.

Logowanie i rejestracja

Nie masz konta? Zarejestruj się!

Pokaż:

Ostatnie wyniki

RALK — 2. Liga - runda 1
Kolejka 12
2. Liga:
Zryw65:49Energiczniwięcej»
(12-01-2020 10:20)
Monstars106:60Gwiazdy Podwórkawięcej»
(12-01-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 13
1. Liga:
Wściekłe Psy20:0Gwiezdno Flotawięcej»
(12-01-2020 17:30)
Green Peas70:59Dobermanywięcej»
(12-01-2020 16:00)
Budsar65:76Rybnik Teamwięcej»
(12-01-2020 14:30)
Atomic60:91Drim Timwięcej»
(12-01-2020 13:00)
Demons78:36Jaworznowięcej»
(12-01-2020 11:40)
RALK — 2. Liga - runda 1
Kolejka 12
2. Liga:
Wielka Kiść68:46Se Gramywięcej»
(11-01-2020 11:40)
Killa Bees63:46Olimpiawięcej»
(11-01-2020 10:20)
ZGP56:65Watahawięcej»
(11-01-2020 9:00)
RALK — 1. Liga
Kolejka 12
1. Liga:
Jaworzno62:77Green Peaswięcej»
(22-12-2019 19:00)
Longman46:71Demonswięcej»
(22-12-2019 17:30)