12,50

Aktualności

III kolejka za nami

24-10-2006 12:23 | Andrzej

W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły Red Devils i S.R. Dion – pierwsi osłabieni odejściem do WSHE Mariusza Niedbalskiego oraz bez swojego kapitana Przemysława Podolskiego (choroba), drudzy zaś podbudowani po zwycięstwie w ostatniej kolejce. Jednak mimo osłabień łatwo drużyna Czerwonych Diabłów rozprawiła się z rywalami wygrywając 87:61 a dobre zawody (w końcu) rozegrał Krzysztof Muszioł, który do takiej gry nas właśnie przyzwyczaił. Jeśli do przebudzonego Muszioła i równego Krzysteczki dołączy Kurkowski i Cyran to ta drużyna (przez niektórych skreślana) jeszcze może w tym sezonie powalczyć. Red Devils – S.R. Dion 87:61 (24:16, 22:9, 15:15, 26:21) W meczu pomiędzy “Comserv” Kochłowice a Zaborze Donners do niespodzianki nie doszło. Kochłowiczanie spokojnie i łatwo pokonali rywali różnicą 20 punktów i potwierdzili nasze wcześniejsze zapowiedzi, że ta drużyna będzie się w tym sezonie liczyć i to być może w walce o pierwszą czwórkę. Grają bardzo równo i widać, że są drużyna „poukładaną”. Z zaciekawieniem będziemy śledzić poczynania tej ekipy. Trzeba dodać, że terminarz ułożył się dla nich dość dobrze, gdyż pierwsze mecze mają z drużynami o nieco mniejszym potencjale jednak już od szóstej kolejki poprzeczka będzie szła tylko w górę (może poza dwoma wyjątkami). Wtedy dopiero poznamy prawdziwą wartość tej ciekawej drużyny. „Comserv” Kochłowice – Zaborze Donners 79:59 (17:15, 23:9, 16:14, 23:21) Spotkanie pomiędzy KFH Mega Będzin a Black PantherzZ zapowiadało się bardzo interesująco i takie też było. Przez cały mecz żadna z drużyn nie mogła uzyskać większej przewagi. Wynik oscylował wokół remisu, a obie drużyny robiły wszystko by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. O tym że mecz był wyrównany i bardzo zacięty może również świadczyć fakt, że co niektórzy nie wytrzymywali nerwowo i musieli zostać ukarani przewinieniami technicznymi. Czwarta kwarta okazała się być decydująca, w której to „Pantery” wyszły na minimalne prowadzeni i nie oddały już go do końca spotkania („ślicznie” – tak podsumował mecz kapitan Panter). Dodać i podkreślić należy kolejny dobry mecz Jacka Bywalca, który w tym meczu zanotował 23 zbiórki. KFH Mega Będzin – Black PantherzZ 63:68 (17:18, 14:14, 15:14, 17:22) Drużyna Atomic przybyła na spotkanie w okrojonym składzie, ale ku zdziwieniu niektórych poradziła sobie z faworyzowana drużyną Paśniki Magic Balss. Moczygemba i Bartecki dwoili się i troili, jednak nie potrafili znaleźć recepty na dobrze grających zawodników Atomic. W drużynie z Piaśnik widoczny był również brak Widery, który zapewne dorzucił by kilka brakujących oczek. Atomie – Paśniki Magic Balls 64:60 (16:19, 13:14, 14:12, 21:15) Uni-Tek Katowice – Amigos… o tym meczu najlepiej nie pisać. Najpierw trzeba było czekać 15 minut na zawodników Amigos, by później oglądać jednostronne widowisko, w którym potrenowali sobie zawodnicy z Katowic. Wynik oddaje wszystko, może poza bezsensownym zachowaniem niektórych graczy, którzy zostali przez sędziów ukarani „dachami”. Na podkreślenie zasługuje 14 zbiórek Marchacza i 10 asyst Kucińskiego. Uni-Tek Katowice – Amigos 89:37 (23:7, 20:10, 20:8, 26:12) Kolejny mecz był… dość dziwny. Osłabiona nieobecnością swojego lidera Krzysztofa Traczyka drużyna Kocików Bis walczyła jak równy z równym z WSHE Bytom, którzy teoretycznie łatwo powinni się uporać z „klonami”. Jednak tak nie było. Musieli się namęczyć a o zwycięstwie zdecydowała końcówka ostatniej kwarty, oraz pomoc trenera Kocików Bis, który na 3 minuty przed końcem przy sześciopunktowym prowadzeniu WSHE Bytom wprowadził na boisko „zmienników”. W tym momencie wiadome już było, że „klony” tego spotkania nie wygrają (nie chcą wygrać?), a mogło dojść do sporej niespodzianki… WSHE Bytom – Kociki Bis 56:48 (12:11, 13:7, 12:12, 19:18) Po „klonach” przyszła kolej na „oryginał”. Kociki Stalbet zmierzyły się z Bobasami. Mecz zapowiadał się bardzo interesująco i taki też był. Mecz bardzo wyrównany, na wysokim poziomie. O zwycięstwie Kotów przesądziła trzecia kwarta, w której przebudził się Tadeusz Kowalczyk a swoje „trzy grosze” dołożył Joachim Wolnik. Na wyróżnienie również zasługuje bardzo dobra postawa nowego zawodnika Kocików Kamila Gorausa. W Bobasach dwoił się i troił Zbigniew Moskal (86% za 2), jednak to nie wystarczyło by wygrać w tym spotkaniu. Bobasy – Kociki Stalbet Ruda Śląska 51:57 (21:20, 12:7, 8:21, 10:9) Ostatni mecz odbył się w atmosferze pikniku rodzinnego. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny Fu Fu Fighters i My Sprite Wy pragnienie. Na podkreślenie w tym meczu zasługuje jedynie fakt... że obie ekipy zakupiły dla siebie koszulki i tym samym tylko Amigos (Fasing Moj podobno maja zamówione) zostają bez strojów w lidze. Wracając jednak do tego co działo się na boisku to Fu Fu Fighters wygrali… My Sprite Wy poragnienie – Fu Fu Fighters 31:63 (8:17, 8:14, 14:4, 1:28)