Aktualności

9. Kolejka: Tylu sędziów na RALK jeszcze nie było.

08-12-2006 14:44 | Benek

logo
Pogrom, tak najkrócej można podsumować spotkanie Kociki Bis – Amigos. Jeszcze w ubiegłym sezonie obie drużyny z powodzeniem walczyły o udział w PO, jednak od tego czasu ich losy potoczyły się całkowicie inaczej. „Klony” wzmocnione Kiełtyką (jeszcze w końcówce poprzedniego sezonu), Grosem i Danchem radzą sobie całkiem nieźle w tegorocznej znacznie bardziej wyrównanej lidze, chociaż mają tylko 3 zwycięstwa na koncie (mogli mieć 2 więcej). Natomiast Amigos mają problemy z zebraniem 6 zawodników na mecz, a formę z ubiegłego sezonu stracili gdzieś niestety (nie ma co ukrywać że lubiani przez nas) Kampa i Gierszal. A wracając do niedzielnego meczu to mam nadzieję, że będzie to przełom dla Kowalika, który dotąd był gdzieś w cieniu Grosa i Traczyka, a z Amigos zagrał najlepsze spotkanie w tym sezonie. Powodzenia. Kociki Bis - Amigos 79-29 (16-12,19-8,24-7, 20-2) Piaśniki – S.R. Dion, czyli oczekiwanie na... finał siatkarskich mistrzostw świata, który miał się rozpocząć tuż po zakończeniu drugiego meczu tej kolejki RALK. Z tego powodu też obie drużyny marzyły chyba żeby grać jak najkrócej. Takie nastawienie nie za bardzo służyło drużynie z Świętochłowic. Drugi bieg włączyli dopiero w II połowie, wygrywając III kwartę 21-0. Do zwycięstwa poprowadził ich duet Bartecki-Moczygemba, ale warto także odnotować 13 zbiórek Wierzbickiego - jak na rozgrywającego dużo. S.R. Dion - Piaśniki Magic Balls (6-17, 16-10, 0-21, 9-18) W trzecim meczu 9. kolejki RALK było niestety... 3-0 dla Brazylii... No i jeszcze 85-44 dla KFH Mega w starciu z My Sprite wy pragnienie. Spritem tym razem okazał się (oprócz Giby i spółki ;) ) Olesiński, jeden z najwszechstronniejszych graczy ligi jako drugi w tym sezonie osiągnął triple-double, na które złożyło się 17 punktów, 15 zbiórek i 11 asyst. Wynik spotkania (jednego i drugiego) chyba może posłużyć za cały dalszy komentarz... My sprite wy pragnienie - KFH Mega Będzin 44-85 (12-22, 11-23, 12-11, 9-29) Uni-Tek w starciu z Comservem sprawiał wrażenie jakby mu się nie chciało. Lider grał ospale bez większego zaangażowania i gdyby tylko Comserv grał ciut skuteczniej mógłby spokojnie powalczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu. No cóż zawodnicy z Kochłowic woleli sobie urządzić jednak festiwal przestrzelonych rzutów zza linii 6,25, oddali ich w sumie więcej niż za 2, przy 14,29 % skuteczności. Uni-Tek Katowice - Comserv Kochłowice 64-50 (6-9, 24-17, 16-8, 18-16) One man show... Tak w skrócie można napisać o meczu WSHE – Fasing Moj. Mariusz Niedblski zdobył więcej punktów niż wszyscy zawodnicy przeciwnej drużyny razem wzięci, wygrał to starcie 49-44. Jakieś pytania? Może o to jak się wygrywa kwartę 30-4? Doprawdy nic trudnego z tak grającym duetem: wspomnianym wcześniej Niedbalskim oraz Ziemiańskim (38 eval. przy 17 pkt.). Tym razem bytomianie zagrali nie tylko efektywnie, ale dodatkowo jeszcze efektownie. WSHE Bytom - Fasing Moj 94-44 (16-13, 19-11, 30-4) Spotkanie Kocików z Fu-Fu fighters zapowiadało się jako najbardziej zacięte w 9. kolejce i takie też było. Fu-Fu walczyło o przerwanie passy 4 porażek, natomiast aktualni mistrzowie RALK chcieli przedłużyć serię bez porażki. Zadowolona z tego starcia mogła wyjść zatem tylko jedna drużyna i byli nią Kociki. Mecz przypominał trochę ubiegłoroczne starcie tych drużyn w ¼ PO. Wyrównana gra przez niemal całe spotkanie, po czym w końcówce górę bierze doświadczenie mistrzów. Ta porażka Fu-Fu oznacza dla niej olbrzymie komplikacje w walce o grę po rundzie zasadniczej, a przecież drużyna miała predyspozycje do gry o znacznie wyższe cele... Kociki Stalbet Ruda Śląska - Fu-Fu fighters 55-50 (15-16, 14-14, 10-10, 16-10) Kapitalna IV kwarta (23-6) zapewniła Red Devils zwycięstwo nad Black PantherzZ. Diabły przegrały co prawda walkę o deskę, jednak kluczowa okazała się minimalna ilość strat (zaledwie 6) oraz skuteczność w rzutach zza linii 6,25 w kluczowej IV kwarcie. Dobre zawody rozegrał Cyran, a bodaj najlepszy mecz w tym sezonie Podolski. Panterom nie pomógł nawet powrót do drużyny po 1,5-miesięcznej przerwie Buczmy. Red Devils - Black PantherZZ 67-58 (8-17, 21-14, 15-21, 23-6) Ostatni mecz 9. kolejki nie przyniósł żadnych emocji. Bobasom chciało się grać tylko w I połowie, II olali totalnie. Wyniknęła z tego bieganina od kosza do kosza bez ładu i składu. Mnożyły się straty i niecelne rzuty z czystych pozycji. Wynik na tablicy po końcowym gwizdku 59-46 i uczucie ulgi... Bobasy - Zaborze Donners 59-46 (21-8, 12-6, 13-16, 13-16)