Aktualności

4. kolejka: „Uśmiechnij się, to tylko zabawa.”

02-11-2006 14:35 | Benek

logo
4. kolejka rozpoczęła się dość niespodziewanie od wyrównanego meczu pomiędzy Fasing Moj i Comserv Kochłowice. Gospodarze stawiali skuteczny opór słabo dysponowanemu przeciwnikowi i pewnie gdyby nie wysoko przegrana II kwarta odnieśliby pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach RALK. Na duże słowa uznania zasługiwała gra Bednarka, który dobrze radził sobie na atakowanej „desce”, jeśli będzie jeszcze ciut skuteczniejszy to drużyna Masing Moj będzie miała z niego dużo pożytku. Natomiast zawodnicy Comserv Kochłowice pauzują w 5 kolejce, więc będą mieli sporo czasu by przemyśleć błędy popełnione w tym (mimo wszystko) wygranym meczu. Fasing Moj – Comserv Kochłowice 47-51 (13-14, 4-24, 15-6, 15-7) Mecz Kociki Stalbet – Red Devils, czyli pojedynek ubiegłorocznych finalistów nie dostarczył zbyt wielu emocji. Tylko w początkowej fazie meczu goście byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z utytułowanym przeciwnikiem, później przeważyła rutyna duetu Wolnik-Kowalczyk oraz żywiołowość Holeczka. W zespole „Diabłów” widoczny był brak Krzesteczki, dobra gra Dudka to niestety za mało... Kociki Stalbet – Red Devils 77-63 (19-19, 21-14, 14-8, 23-20) Trzecie spotkanie 4. kolejki zapowiadało się jako zacięte oraz z gatunku nerwowych, ale... nikt nie przypuszczał, że aż tak... Pozwolicie, że skupię się tylko na kwestiach sportowych... Tak więc I kwarta to kapitalna gra Kocików Bis a zwłaszcza duetu Gros-Traczyk, ten pierwszy trafiał raz za razem zza linii 6,25, a drugi kończył akcje dynamicznymi wejściami pod kosz. Sytuacja zmieniła się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki już w kolejnej kwarcie. Duży wpływ miały na to zmiany poczynione w zespole „Klonów”, bowiem z pierwszej piątki na boisku pozostał tylko wspomniany już Traczyk, a żaden rezerwowy nie wniósł niczego pozytywnego do ich gry. III kwarta zakończyła się remisem, natomiast w IV zawodnicy Bobasów dobrze wykorzystali zamieszanie związane z niesportowym zachowaniem trenera przeciwników. W zespole gości dobre zawody rozegrał tercet Moskal-Swoboda-Kozak, a szczególne uznania należą się temu pierwszemu, który dodatkowo otrzymał od stolika nominację do Złotej Palmy w Cannes za teatralny upadek :). Kociki Bis – Bobasy 57-69 (24-17, 5-13, 17-17, 11-22) Amigos -WSHE Bytom, czyli zobaczyć i zapomnieć. Mecz drużyny, która nie mogła z tą której się nie chciało. Początek meczu należał do gospodarzy i brawa dla nich za ambitną walkę. Dwie „trójki” trafił Krzewski, swoje dołożył Gierszal i niespodziewanie to Amigos prowadziło po pierwszej kwarcie. Z biegiem czasu zawodnicy WSHE Bytom wzięli się jednak do roboty i ostatecznie wygrali to spotkanie dość wysoko. Amigos – WSHE Bytom 53-75 (19-15, 10-17, 10-24, 14-19) KFH Mega Bedzin nie mieli żadnych problemów z pokonaniem słabo spisujących się w tym sezonie zawodników Zaborza Donners. Tak więc po ubiegło tygodniowej porażce z Black PantherzZ będzinianie wskoczyli z powrotem na właściwe tory. W ich szeregach kolejne dobre zawody rozegrali J. Płatos i Olesiński, pierwszy imponował skutecznością oraz rozwagą w grze, drugi zaś szybkościa. Zaborze Donners – KFH Mega Będzin 53-76 (10-18, 15-18, 14-17, 14-23) W spotkaniu Piaśniki Magic Balls – My Sprite wy pragnienie, powiało nudą... No cóż po raz kolejny okazało się, że to przeciwnik był jednak tym „spritem”. Wynik 60-37 mówi wszystko, a pewnie gdyby zawodnikom z Świętochłowic bardziej się chciało to byłby on jeszcze wyższy... Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy, którzy oglądali i nie zasnęli... ;-) Piaśniki Magic Balls – My sprite wy pragnienie 60-37 (16-3, 12-13, 11-11, 21-10) Hit kolejki, czyli mecz Fu Fu fighters - Uni-Tek Katowice nie rozczarował. Wyrównana gra, dobre tempo oraz kilka zwrotów akcji, kto oglądał musiał się czuć usatysfakcjonowany. Przez całą pierwszą połowę katowiczanie budowali skromną, bo 10-punktową przewagę, by roztrwonić ją niemal zupełnie w III kwarcie. Wtedy to do roboty wzięli się dwaj najlepsi zawodnicy Fu Fu J.Nowrotek i Kucharczyk. Jednak temu drugiemu nie starcza jeszcze sił na całe spotkanie , co skutecznie wykorzystali zawodnicy Uni-Tek`u na początku IV części gry. Gwoździem do trumny okazała się „trójka” lidera klasyfikacji asyst –Kucińskiego, który wcześniej pudłował niemiłosiernie zza linii 6,25, ale w kluczowym momencie trafił. Rewanż w finale? Pożyjemy... Zobaczymy... Fu Fu fighters - Uni-Tek Katowice 64-71 (14-20, 14-18, 23-15, 13-18) Na deser 4. kolejki pozostał mecz Black PantherzZ – Atomic. Od razu dodam, że był on dziwny... W I kwarcie sosnowiczanie robili co chcieli, a bytomianie sprawiali wrażenie jakby nie bardzo wiedzieli o co chodzi w tej grze. Kiedy wydawało się, że taka tendencja się utrzyma, do gry wszedł Korman, który zdobył 7 punktów z rzędu, czym natchnął kolegów do walki. Black PantherzZ rozpoczęli pościg, który ostatecznie skończył się sukcesem. W końcówce III kwarty „Pantery” dogoniły przeciwnika, a w IV wyszły na minimalne prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania. Black PatherzZ – Atomic 55-52 (7-19, 18-9, 12-9, 18-15)